The Elder Scrolls: Skyrim

12. července 2014 v 5:19 | ~Enari
Poznámka: klikejte na zbarvený text v článku. Jsou to odkazy;)
TES je populární herní série od Bethesdy, která staví laťku ostatním RPGčkám už nějaký ten rok a je jednou z
nejznámnějších a také nejlepší herních ság vůbec.

Můžete se při jejím hraní těšit na zajímavý příběh, rozsáhlý herní svět, epický soundtrack, množství různých fantasy bytostí... dokud Vám nedojde, že se nedostanete přes 10 level, protože na Vás naskočila banda lupičů v ebenových zbrojích a vy si maximálně tak můžete nasrat do kalhot, protože s tím svým klacíkem ani chleba neupidláte, natož abyste s tím razili do bitvy aka nevyvážený soubojový a levelový systém.
Díky Devítce, toto už patří jen do Oblivionu. Nás teď zajímá jen Skyrim.


Započněmež začátkem... jako vezeň...
Bethesda se proslavila svou vězeňskou úchylkou a kdo jsme my, abychom je za to odsuzovali, že?
Character creation
Na výběr máte z deseti ras. Každá rasa má své výhody, jako například argoniani, kteří dokáží dýchat pod vodou, což je asi tak užitečné jako třetí bradavka.
Pak si vyberete zda-li chcete být muž či žena (já se snažím být asexuální bishounen-type stvoření, ale ta ňadra mi to kazí). Skyrim sice nabízí jakous takous paletu různých možností jak si sestavit vlastní postavu, ale výsledek byl tak nevyvedený, že to byla prakticky první věc, na kterou se géniové z Nexusu vrhli. Teď místoto TOHOTO můžete mít TOTO.

Levelování
Proč si v RPG hrách vybírat jen jednu třídu, když si můžete vyhonit svou postava přesně tak jak chcete?
Tvůrcům TES konečně došlo, že si těch 21 tříd z předešlých her můžou akorát tak strčit do míst, o kterých každý heterosexuální muž raději ani nemluví.
Máme tu standartní svatou trojici Zloděj, Mág, Válečník pajcutou astrologií a i tak nejste omezeni pouze na jednu z těch tříd.
Levelovaní dovedností funguje takto - používejte danou schopnost a postupně si jí vylevelujte jak moc jen chcete.

Prostředí
Skyrim je open-world hra s jednou s nejlepších vizuálních orgií, kterou můžete najít. Avšak i v tomto případě dokázala moddařská komunita vytvořit asi tak 20x oslnivější podivánou než brainiaci z Bethesdy. Stále však zůstavá pravdou, že svět Skyrimu je nádherný. Celé hodiny můžete strávit probádáváním různých jeskyní, kobek, vodopádů, dolů, hor a zřícenin. Do téhle hry vložíte nějakých pár desítek, možná i stovek hodin, protože Skyrim v sobě má shitload of content.
Gameplay
Fighting system je poněkud zastaralejší. Rozhodně jsem viděla RPGčka s lepším bojovým systémem, ale oproti Oblivionu ušel Skyrim dlouhou cestu. Dá se tu dělat tolik věcí, že se ani nepokusím o jejich výčet, protože svět Skyrim je komplexní a žvatlaním o počtu aktivit, které se zde dají dělat nebudu ztrácet čas.
Crafting
Můžete si vyrábět vlastní zbroj i zbraně a pak je dále vylepšovat na pongu a brouscích a vkládat do nich magická vylepšení. Výrabět lektvary, které okamžitě prodáte, protože lektvar na zvýšení výřečnosti NIKDY nepoužijete. Můžete si dokonce i ukuchtit polévku, pokud jste hardcore role-play fanda. Já jsem strávila nekřesťanský čas na výrobě 500+ dýk, abych si vyhonila kovářství natolik, abych si mohla udělat svou vlastní zbroj z dračích kostí... kterou jsem pak ani nepoužila, protože se mi nelíbila! OMG!

Příběh
Skrz celou hru se budete neustále setkávat s příznivci Impéria a Bouřnými hávy.
Bouřné hávy sympatizují s Ulrikem, samozvaným 'pravoplatným' králem Skyrimu. Mají svobodu náboženského vyznání, ale jsou to hnusní rasisti a proto je jebu greatswordem do žeber.
Císařská legie se snaží vymlátit Bouřné hávy, protože to dostala rozkazem až ze samotného Imperial City.
Císařství má teď techtle mechtle s elfama a kdesi cosi.
Co se Hávům sakra nelíbí je jak jim Císařství zakázalo vyznávat své nejmilovanější božstvo - Talose. Nu což. Alespoň Impíci vítají všechny rasy s otevřenou náručí. Impérium for the win.

Jo a pak je tu Alduin.

Alduin - jeden z nejstrašlivějších draků, který se cestou od krávy A/sežrané ke krávě B/ještě nespořádané jen tak zastavil na Vaší popravě, tak nějak Vám zachránil prdel, zničil menší bezvyznamné městečko a pak zas v klidu like a boss si letěl po svém. Jo tak to je hlavní záporák hry. Vaším úkolem je ho zamordovat než stačí probudit všechny spící draky a tak nějak vymydlit celý svět. Have fun...

Hrajete postavu Drakorozeného. Co to je? Hmmm... Umíte mluvit dračím jazykem, řvete věci v dračím jazyce (což se ukáže jako super věc, protože řvát Shouty je akvivalentem magie s dost solidním damage), umíte snad i morzeovku v dračím jazyce, umíte zabíjet draky, vycucáváte z nich jejich dračí duši a technicky jste drak... akorát... je zabíjíte.
Jste sice něco jako rodina, ale navzájem se snažíte zamordovat. Jako moje rodina, když musíme trávit svátky u prarodičů...
NPC
NPCčka jsou zcela tupá bezduchá stvoření, při čemž interakce s nimi byla tak nervydrásající, že se každý týden vyrojí fuckzilion módů, která se snaží osvěžit jinak prázdný svět Skyrimu novými postavami.

AI nepřátel i Vašich následovníků je tak nízká, že při souboji s nimi budete hulákat na obrazovku a radit svým soupeřům jak utvořit formace a napadnout Vás z boku.

Vaši společníci mají nejen IQ tlejícího pařezu, ale navíc stojí neustále v cestě. Už jsem dávno vzdala snahu obejít je, když stojí uprostřed dveří a odmítají se hnout. Teď na ně už jen prsknu Fus Ro Dah, abych si vyklidila pole a co na tom, když je to trošičku přizabije a skončí na druhé straně mapy...

Pokud jste uprostřed rozhovoru s někým a najednou na Vás začne chrlit drak oheň, daná postava si nejdřív dopovídá svůj kousek dialogu a PAK si teprve uvědomí, že je něco špatně, popřípadě jsou už napůl mrtvý, hořím jim bederní rouška a oni se teprve teď vedají ze sedu a začínají prchat. Bravo. Přežití silnějšího v celé své kráse.

Postavy jsou tak nudné, že si nemůžu vzpomenout na jedinou, která by mě něčím zaujala nebo dokonce by mi přirostla k srdci. Vlastně jediná, kterou jsem si jakž takž oblíbila byl Inigo. Inigo ani není ve hře! Je to mod z Nexusu!

Others
Můžete se stát upírem/upířím lordem (s DLC Dawnguard), vlkodlakem (+ smečka omega!verse mod), což je YAY!!!
Spřátelení draci.
Chasing butterflies.
Fucking talking dog.
Vlastně ani nevím jestli same sex marriage je vážně ve hře nebo jestli si musíte pohrát s nastavením XD
Knihy na čtění. Vážně si můžete vzít knihu a číst si jí. Ve hře. Mají tam i nějaké vážně dobré příběhy.
My všichni jsme zkusily zabít dítě. Nebojte se, jste normální.
Murder spreeee >:-)
Meme... to nejbolestnější MEME, které se kdy vplazilo na internet...
' I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow in the knee.'

Nenechávejte své milované hrát tu hru příliš často. Necháli se člověk bez dozoru s Skyrim dějí se divy a nedej bože, aby se ještě při tom paření začali nudit, protože to potom dělají hardcore věci.
Hodnocení 8/10
Nemůžu hře odpustit jak se skoro zdá být polotovarem. Nedávno jsem si znova nainstalovala Skyrim a chvíli jsem ji zkusila hrát bez všech těch 120+ modů, co jsem tam měla předtím. Bylo to utrpetí. Už jednoduše nejsem schopna hrát bez všech těch add-onů a vylepšováků z Nexusu, protože jinak je ta hra neuvěřitelně nezáživná. Once you go full on mod you nothing else will do.

Videa, která by se Vám mohla líbit (protože se líbí mě)
The Senile Scribbles: Skyrim Parody - Part 1 (nejlepší parodie pod sluncem a každým dílem se to zlepšuje... zvlášť Brotherhood part).

Trailer - český překlad *wink wink*
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Wendy Wendy | 15. července 2014 v 20:59 | Reagovat

Hry sice nehraju a polovině toho, co jsi napsala jsem díky tomu nerozuměla, ale stejně jsem ráda, že tady ten článěk vidím :D Jsem ráda, že jsi zpátky a modlím se ke všem bohům, starým i novým, známým i neznámým, aby ti seslali nějakou tu dobrou náladu a nápad a chuť, protože bez nich se nedá psát a protože všichni milujeme tvé příběhy a tvoje nápady a tvoje komentáře a tvé popisy a... Jak tak nad tím přemýšlím, potkat tě na veřejnosti, objímala bych tě tak pevně a tak dlouho, že by ses už nikdy pořádně nenadechla...
Miluju tě :33

2 Karin Karin | 6. srpna 2014 v 0:32 | Reagovat

Ja Skyrim priam zbožňujem, škoda že mám pokazený kompjúter a notbúk to neutiahne..:D Ale pár krát som Alduina už zabila a mala som aj Morowind, či ako to bolo, už si proste nespomínam..:D A bola som na tom taká závislá, že môj deň vypadal asi takto 5:00-9:00-spánok,9:00-5:00-Skyrim, a stále sa to opakovalo..:D Proste naj hra! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama