Labyrinth

19. února 2014 v 23:17 | ~Enari
... aneb Bowie Bulge Alert!
... but seriously... he wants to bang her...

Tentokrát žádný homosexuální subtext. Přeřaďme na chvíli na pedofílii... Ne, takhle jsem to nemyslela! Ne! Přestaňte vy perverzáci!
To, že máte ve filmu 14 let starou dívku a uber samce ještě neznamená, že-
.
.
.
Už na to píšete fanfiction, co? Crap...

Labyrinth (1986) je nadčasová klasika Jim Hensona a Terry Jonesona. Je to tak trochu pohádka/tak trochu horor a definitivně zdroj pár vážně diskutabilních povídek (shame on you pervs).

Sarah, hlavní hrdinka filmu, je rozmazlený teatrální spratek s tváří anděla (read: gorgeous as fuck). Ve svých čtrnácti letech si hraje na princeznu, mluví si sama pro sebe, potažmo na nejbližší sovu, která je ve skutečnosti dospělým mužem a ačkoli je z ní ke konci filmu hrdinka, stále vylučuje dost silný odér 'Dáma v nesnázích.' Nenávidí svého mladšího brášku, Tobiho, tak jako každý starší sourozenec. Mají to v popisu práce.

Jenže o ní tu nejde. Tady totiž všechno běží, létá a rotuje kolem Bowie Bulge.
Co že to má být, ptáte se?
Ehm... to je... tohle...
Jareth (David Bowie) se dá krásně shrnout do TOHOTO obrázku.
Tuna make-up, fuckzilion flitrů a třpytek, nadpřirozená bytost, stalkuje holky pod zákonem... koho mi jen připomíná?
.
.
.
O.O
Crap
Ano, zvlášť ty třpytky a pedofílie vedly ke srovnávání Jaretha s Edwardem a hádejte kdo to vyhrává? U inteligentních lidí - Jareth.

Jareth je král goblinů. Celý den si válí zadek na trůnu, pokud ovšem zrovna není u kadeřníka. Ať sám nebo obklopen svýma otrokama/goblinama/whatever vždycky zaujímá vysoce stylisticky laděnou pózu a hrozně rád si pohrává se svým bičíkem. Navíc má koule. Skleněný. A nemůže je nechat na pokoji. Ne, nedělám si prdel.
Tohle je film pro děti.
Souds like porn? Too bad. It is't... or is it?

Labyrinth je jeden z těch zvláštních filmů, který Vás -hardcore slash fans- dokáže jakž takž navnadit na het. Máte tu uber samce (ano, to je oficiální název for reasons), ale všechny ostatní postavy jsou neshipovatelné. Jsou tu dvě stopy (nebo dvanáct) vysoká chlupatá stvoření a... toť vše. Takže jestli nechcete být kurňa extra creepy a dát Jaretha dohromady s tím usmrkaným mimčem tak jediný, kdo Vám zbývá, je Sarah. Good luck. She's a girl. Just for your info...
Prostě řvete na monitor 'Dejte mu tu holku ať má do čeho píchnout!"
Oh, moment... ona je pod zákonem... sakra...

Příběh? Jednoduchý.
Spratek číslo jedna aka Sarah se nakrkne na svého malého brášku, pronese magická slovíčka a BUM. Jareth si přijde pro spratka číslo dvě, což je jen velice mazaný tah, který má zajistit, že Sarah půjde zachránit Tobiho do Jarethovi říše. Jareth na ní vyběhne full on badass a řekne, že za určitý časový limit musí projít Labyrintem a dostat se k jeho hradu, aby mohla se svým malým bráškou odcupkat zpátky domů.
BTW Jareth Sarah stalkuje už nějakou dobu, jak můžeme vidět na začátku filmu. Takže mi neříkete, že v tom není nic úchylného, protože je!
Seriously, Bowie Jareth má nějaké pochybné sváděcí metody.
Upřímně? Sarah vážně nechápu. Bowiemu Jarethovi sice je nějaké to půlstoletí, ale to neznamená, že bych mu neobjela nohu, kdybyby na to přišlo. Holka vzpamatuj se! Je to Král! Když už ne kvůli tomu sexy tělu (and buuuuulge) tak alespoň proto, abys byla královnou!
Co si to tu namlouvám. Proměň mě v goblina ty opeřené zvíře. Hlavně, že tě budu moct oblizovat a pomáhat ti s koupelí.

Boy... that movie was creepy...
Dejte to ode mě pryč.
Tohle je důvod, proč říkám, že Labyrinth je kinda horor.
Když ale odečteme ty zrůdy, které vidíte nahoře, Labyrinth má skvělé efekty... na tu dobu. Všechno hezky ručně od srdce dělané.
Soundtrack, který částěčně nazpíval Bowie je taky vyvedený.
Ke konci jen řeknu... zkoukněte to. Je to klasika a ten materiál taky není k zahození...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Scudl007 Scudl007 | 20. února 2014 v 10:15 | Reagovat

Pamatuju si, že když jsem to viděla poprvé jako malá, tak jsem se strašně bála. :D Pak to hrálo doma, každý týden :D :D Že bych to zkoukla znovu? :D

2 Venira Venira | 20. února 2014 v 20:48 | Reagovat

Viděla jsem ho tak ve 13 letech a dodnes je někde dole na kazetě :D Kdysi jsem na to koukala skoro každý týden. Stále jeden z mých nejoblíbenější filmů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama