Amnesia: The Dark Descent

4. prosince 2013 v 13:18 | ~Enari
... a v každym tom hradě bydlel nějakej ten vošoust

Měl někdo z Vás někdy kocovinu? Jo? Šťastlivci. Já nikdy a nevím jestli toho mám litovat nebo ne.

Každopádně, milý Daniel Vám může svatosvatě odpřísáhnout, že se absintu už nikdy nedotkne. Proč? Protože se randomly
probudil v random místě, random hradě v random zemi. Neví kdo je čí je a s kým je a jako bonus nachází dopisy, které psalo jeho minulé já, které ho teď nabádá, aby zabil random starce. Povídejte mi o psychárnách...

Pod slovem 'stařec' si představte seschlou kostru potaženou svraštělou kůží, pár bílých vlasů a penis. Ano, penis. God, ta scéna, kdy konečně potkáte zmíněného starce mi dává heebie jeebies. Je to stokrát více zneklidňující než cokoli, co Vás potká skrz celou hru a že tam jsou teda pěkný příšerky!


Celá hra začne asi takhle...
Bum, kačunk... WTH?!? Oh my head. WTF happened? Kde to jsem? Kdo jsem? Kde je kdo? Yay! Já můžu pohybovat předměty! Hej, co je to křesadlo? Proč bych vůbec měl zapalovat svíčky? OMG co se to děje? Proč se všechno točí? Aha, titulky píšou, že jsem šílený. Má příčetnost klesá, když jsem ve tmě nebo když vidím něco divného... co divného? A kurva, co to bylo za zvuk? Hej to je moje ruka! Ruka držící lucernu! A grafika je taky dobrá. Ok zpět k příběhu. Hej kdo psal tuhle slátaninu? Aha, já. Proč jsem psal sám sobě dopisy? A proč si na nic nevzpomínám? Od toho asi ten název hry. Kam že to mám jít? Minulý Danieli, ty hajzle! Proč mě posíláš sem a tam? Co ty mi máš co přikazovat... i když jsem si to sám sobě vlastně přikázal já. WTH is happening?!? OMG to je příšera! Kde mám nějakou zbraň? Tady není žádná zbraň!!! Co mám dělat?! Dejte mi někdo bazuku! Schovat. Schovat. Schovat! Moje kalhota! AAAAAAAAAAAH!!! Help!!! Maminko!!! Sanity... blaah... no... no... nope. Go to hell... Mommy!
Yeah... that's the game in a nutshell...

Pár rad pro hraní Amnesie (klik pro zvětšení)
Více skvělých komiksů od IsisMasshiro

Hrajete za mladého Daniela - spratka, kterého si Alexandr (dědek, který za všechno může a klidně si mohl sehnat brigádu v Osvětimi) vybral jako 'asistenta'. Tady začíná a také končí všechny šance udělat z toho slash... když nepočítáte Günther&Grunt bromance. Během hry se dozvídáte, že Danny pomáhal Alexovi mučit lidi, takže to je jedno velké plus (???)... aspoň víte do jaké kategorie to hodit až na to budete psát povídky, kterých taky není zas až tak moc. Prostě napište BDSM a kluci jsou doma. Také náš páprda Daniela učil nějakou tu alchymii, kterou si během hry vyzkoušíte.

Tahle hra je ztělesněním fangirlismu. Proč? Protože v celém hradě nenajdete jedinou oblečenou osobu. Nebo ženu. Většinou jsou to mrtvoly nahých mužů a když k tomu ještě přičtete Ragdoll physics... Je to docela švanda. Penis, penis, funny position of two naked guys, penis, stab them with a knife, penis. Pak tu máme dva živé lidi. Alexandra a Agripu. Yep, toho Agripu, který jen tak mimochodem nemá spodní čelist. Yuk. Oba jsou nazí... a já mám potřebu si na tento fakt rázně stěžovat.

Narazíte to jen na pár druhů monster, ale to není žadný problém, protože ty zrůdičky Vám po celou dobu budou nahánět prdel a když ne, tak parádní soundtrack a náhodné zvuky Vám ten infarkt stejně přivodí. Tahle hra dělá skvělou práci co se týče atmosféry. Zkuste si A:TDD pustit o půlnoci do sluchátek na plné pecky. Zážitek k nezaplacení. Jak už bylo řečeno, bránit se nikomu nemůžete, takže Vaší jedinou šanci na přežití je útěk nebo schovka. Zdroje světla jsou dva - náhodně rozmístěné svíčky a lucerna. Svíčky si s sebou vzít nemůžete a lucerně dochází časem olej, proto je lépe s ním šetřit než vběhnout do Grunta. Světlo Vás chrání před šílenstvím. Cáklí jste tak jako tak, ale pokud je Vaše míra příčetnosti příliš nízká, začnete mít halucinace a skřípat zubama.
Taky Vás tu nahání cosi, čemu se říká Stín. V podstatě jen to jen goopy slimey matter. Pokud se cítíte dobrodružně, tak...
Hráči této hry považují židle za smrtící zbraně...

Taky se obrňte trpělivostí. Amnesia má skvělý děj, ale většinou ho odkrýváte díky dopisům, které najdete. Ergo číst číst číst. To dělá některým lidem problémy.
Ve hře je pár skvělých scén typu měnící se Alexandrův portrét nebo 'akčnějších' sekvencí typu vodní level. Tam musíte zdrhat před Kaernkem, což je neviditelná příšerka sidlící ve vodě. Vy jako malý spratci hrající 'podlaha je žhavá láva' musíte skákat z jedné bedny na druhou a najít si cestu z toho vodního šílenství. Kaernk ás celou dobu pronásleduje a snaží se Vám uhryznout prdel. Někdy se dostanete do situace, kdy budete muset slézt z beden do a to je teprv pořádný žraso. Když už mluvíme o žrádle, Kaernka můžete odlákat tím, že mu hodíte něco k snědku. Nejlépe kus lidského masa. Nebojte se, všude jsou roztroušená torza a údy, alas, žádné hlavym protože yolo jste na Alexandrově hradě.

Soundtrack... je bezvadný. Je náladový, je strašidelný, poslouchám ho před spaním. Vy byste měli taky.

Amnesia: The Dark Descent je klasika žánru a zaslouží si všechnu slavu, které se jí i právem dostává.
Ode mě má 8/10.
Hodnocení srážím za... necharismatického hlavního hrdinu.
Repetitivnost ke konci hry.
Zero cutscenes.
Naháče.
Parchant Alex mučící zvířátka :(

BTW... myslím, že Amenia má ty nejlepší reakční videa XD


A nesmí chybět můj miláček - Markiplier

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama