Twilight... nghhh...

20. října 2013 v 17:21 | ~Enari
...aneb Overdosing is not good enough, let's watch this shit

Upíří kultura pomalu upadá. Cannot deal with it!
Kde jsou ty časy, kdy upír byl jednotlivec opředený tajemstvím, chlemtal krev krásným pannám a bál se křížů? Pamatujete ještě Drákulu? A myslím tím toho poctivého Stokerovského Draculu... TO JE PRAVÝ UPÍR. Na sluníčku dělá puf, křížů se bojí a po 0 negativní se může utlouct. Sídlí kdesi v Karpatech u řeky jménem Princena, na zámku okupovaném Nevěstami, což jsou taky pěkné bestie. Obklopuje se pavouky a netopýry a prostě vampire shit a všichni to kdysi milovali.


Pak nadešla éra Vampire: The Masquerade - Bloodlines. Pro ty, co neví - Bloodlines byla a stále je povážována za nejúspěšnější RPG hru zaměřenou na upíry... like EVER. Proč? Především kvůli Bloodlines, specifičtěji kvůli Klanům. Každým Klan je něco jako velká nemrtvá rodina, kde Vás nikdo nemá rád (pokud nejste Nosferatu, potom jste v suchu, protože ty potvory fakt drží při sobě ergo začněte si s jedním, začnete si s celým Klanem). Každá z těchto rodinek má zvláštní schopnosti. Ventrue jsou něco jako šlechtici a když na Vás používají Dominate, tak jste totálně jejich bitch se vším všudy. Nosferatu jsou více méně chodící mrtvolky skrývající se v kanálech, které se můžou zneviditelnit. Příslušníci Klanu Mongrel se zas můžou měnit v psy či vlky. That's cool stuff, right?!?

Interview with the Vampire... a máme tu sexuálně neukojitelné, nebesky nádherné bisexuální upíry s pedofilními choutkami a sebedestruktivními sklony. Ahoj Louis~

Přichází Underworld. Sexy Selena očeruje každou mamku v okruhu sta kiláků. Kdo by jí taky nezbožňoval, že? Kožený korzet, vysoké boty, plášť a to vše v černém provedení. Navíc Kate Beckinsale je můj pubertální crush, takže se nemůžete divit, že má u mě ten film vysoký rating.
Upír už není samotář, žije v klanech a má jasně danou hierarchii. Nahoře jsou Starší upíři dole jsou fledglings, suckers and neonates.

Teď upřímně... kdo by nechtěl tu eleganci upíra?

Nebo minimálně svítící oči a vysouvací tesáky? Poud jde jen o ty dvě poslední položky, prosím, přejděte k vedlejšímu okénku s nápisem TW werewolves na počkání. Jste depresemi zužovaný puberťák? Derek Hale Vám s radostí prokousne nějakou tu tepnu a učiní z Vás na měsíček vyjící monstrum s menšími problémy se sebeovládáním. Yolo bitches~

A pak... pak je nastoupil Twilight...
.
.
.

Napsala bych menší článek nebo recenzi o tomto fenoménu, ale nemám na to dostatek psychických sil a tak jen vyjmenuju deset nejzávážnější prohřešků, který tento franchise má.
Je sice směšné myslet si, že všechny Twilight problémy se vejdou do 10 bodů, ale jelikož má Blog.cz omezení počtu znaků na jeden článek, tak se s tím holt budete muset smířit... a taky na to nemám nervyXD

1. problém
Upíři
Už úplná podstata Twilightu má problém, protože v tomto universu upíři nejsou upíři. Proč někdo píše o upírech, co vlastně nejsou upíři? Kdo ví... jisté je, že další generace amerických dětiček jménem Renesmee a Jakedward si bude myslet, že jsou upíři udělaný z diamantů a na slunci září jak discokoule. OMG~

Chápu. Někomu se nelíbí, že upíři mají problém s křesťanskými/náboženskými předměty typu kříž, svěcená voda atd. V pořádku. Ale minimálně to na to sluníčko by mohli být alergičtí. Nějaké to stříbro nebo dřevěný kůl do srdce by je mohl oddělat. A sání krve? Jasně že jo! To je úplný základ! A abyste mohli pít krev musíte mít co? No ano. Tesáky. Upír bez tesáků je Ezio bez Leonarda, insane buttstabber bez kudličky, Simpsnovi bez žluté barvičky, Sterek bez Stilese... chápete, co tím chci říct, že? Prostě no fangs no fucking bloodsucker.

Tak, jak upíry popsala Meyer... to prostě nejsou upíři. Jediné, co mají s upíry společného je sání krve. Podle mě se tihle tvorové víc podobají zombie než upírům.
Jsou mrtví.
Potřebují stravu typu krev/syrové maso.
Podle všech měřítek se Twilightští upíři hodí stejně tak, možná i více, na chodící mrtvoly/zombie než na upíry.
2. problém
Horor? Řekli, že to je horor... jaké je klasfikace hororu?
Upíři jsou tu ti hodní. Neubližují lidem. Sem tam se mihne cosi, co mělo být záporák, ale vlastně to ani nevnímáte přes všechen ten romantický sajrajt.
Bad boys byli přesunuti do pozadí, aby udělali místo, pro zdlouhavé scény Belly a Edwarda, kteří na sebe čuměj s otevřenou pusou. Hallelujah...
Chcete horror? Podívejte se Mouchu.

3. problém
Stalking
Edward stráví více jak 98% času čumením na Bellu. Když spí, když je vzhůru, poslouchá ji, když si ta holka odskočí na záchod. Přijde Vám to romantické? Mě to spíš přijde creepy as fuck.
Ano, je hezké, že své lásce věnuje tolik čas, ale... come ooon. Holka potřebuje taky trochu soukromí, ne? To byste, holky, vážně chtěly, aby ten Váš/Vaše Vás sledovali, když spíte? Víte, že lidi ve spánku prdí? Jak romantické to je?

4. problém
Romance
Je špatně napsaná. Romance je tu zahalená do hávu stalkingu, tupých dialogů a nervy drásajících úvah o tom proč koho a co to má vlastně tahle postava ráda.

Není tu žádá vášeň. O líbánkách strávených nad šachovnicí nemluvě...

Je to, jako by z Vás knížka dělala hlupáka.
Knížka: Tohle je Bella. Je děsně udělaná do Edwarda.
Vy: Ok.
Knížka: Ne. Vy to nechápete. Tohle je Bella. Je děsně udělaná do Edwarda.
Vy:... Dobře. Pochopili jsme to napoprvé.
Knížka: Ne. Musíte si uvědomit jednu podstatnou věc. Tohle je Bella. Je děsně udělaná do Edwarda.
Vy: O.O
Knížka: *povzdech* Tak ještě jednou. Tohle je Bella. Je děsně udělaná do Edwarda.

Seriously. Už v prvním díle nám došlo, jak moc je tahle puberťačka zabouchnutá. Nemusíte to omejvat furt dokola. Přestaňte se sáhodlouhými odstavci o tom, jak moc ho miluje a místo toho tam napiště nějakou akci. Něco co by oživilo ten nepřetžitý proud Bellyiných myšlenek typu.... Edward, Edward, Edward, slina, Edward...

5. problém
Milostný trojúhelník
Je to oficiální. Bella je kurva. Nejdřív Jacob, pak Edward. Pak oba najednou. Pak zas tenhle a pak zas tamten. Toho políbit, toho nakopnout do prdele.
Holka, rozhodni se. Nedáváš moc dobrý příklad dnešní mládeži. Vyber si jednoho nebo se domluvte na otevřeném vztahu. Třeba tě ti dva tak milujou, že si vlezou i do trojky.

6. problém
Kniha versus film
Ve knihách bylo alespoň usílí o to, aby Bella vypadala, jako inteligentní děvče, i když to pak táhla dolů její rozhodnutí a všeobecně její chování odpovídající člověku po mrtvičce.
Film? I samotní herci nenávidí Twilight.
Robert Pattinson (Edward) je největším odpůrcem filmů. Kam se serou hipsters prostestující proti vydání knih, tenhle člověk je pravý hater.
Když už i představitel hlavní postavy nenávidí film, tak je jasné, že je to shitty movie a nemá právo ovlivňovat mladou generaci v takovém rozsahu v jakém se to podařilo Twilight.
7. problém
Všech... kolik?
Pět filmů, čtyři knížky... to vše by se dalo vcucnout do fanfiction o 100,000 slovech a bylo by to svižnější, svěžejší a neotravovalo by to na pultech tak dlouho.
Kdyby se všechny ty neskutečně dlouhé myšlenkové pochody vyškrtly, zbylo by ještě dost na vydání jediné knížky, která by byla 600%x lepší než to, co nám Meyer představila.

8. problém
Bella
Nebudeme mluvit o její inteligenci, sociálních dovednostech ani psychickém stavu.
Budeme mluvit o tom, jak Edward opěvuji její krásu typu "OMG her skin is so perfect." Twilight vtlouká fanouškům do hlavu, že chcete-li mít supr bohatého přítele, musíte být pohlední. Bella je krasavice, každý ve škole ji má rád ergo zaslouží si mít tohodle dokonalého Edwarda.
Pokud odečteme to, že Edward je přitahován její vůní a jakž takž má rád její vkus v knihách a to jak se stará o otce... jop. Je to modelka. Čouhá jí klíční kost a kyčlemi by se dal řezat papír. Tohle je teď nový standart pro dívky mladé generace.
WRONG!!!

9. problém
Speciální efekty ve filmech
Běhání lesem? Levné kontaktí čočky? Fangirlkám to nevadí, tak proč investovat do lepších efektů, že?

10. problém
Franchise
Když už Twilight promineme, že je tak hrozný, nastoupí jeho fanoušci a pak to teprv začne...
*představte si imaginární kyj v rukou pološílených, slintajících třináctek*
Fanoušci to zabíjí. Stačí říct slovo a nastoupí armáda lidi ve věkovém rozmezí 8-80 let, která Vám o hlavu mlátí jeden a ten samý argument. "It's true love. Soulmates. Epic. They ARE vampire. Shut the fuck up. It's awesome."
No it's not awesome. Ve skutečnosti je to tak špatné, že někteří TWILIGHT FANOUŠCI dokonce uznávají, že... ehm.. no... jako... nic... moc...
Tohle bylo deset důvod proč si nekazit život Twilightem. Tento seznam byl založen na mých preferencích, je čistě subjektivní a-
Nh...
Kur*a! Potřebuju dalších deset...

11. problém
Film + stares
Počet minut, které Bella s Edwardem stráví tupým zíráním jeden na druhého se vyšplhal na desítky... desítky minut... of STAAAAARES~

12. problém
Přiznejme si to. Ona prostě hrát neumí.

13. problém
Vlkodlaci
Přerostlí ratlíci. Ani neumí chodit o zadních.

14. problém
Stephenie Meyer
To, že někdo dokáže napsat 500 stránek tlustou bichli jesště neznamená, že by ji měl publikovat. Zvlášť u Twilight to platí, protože tyhle knížky (odmítám tomu říkat sága, sága je příliš vznešené slovo pro Twilight) neměly nikdy vzniknout.
Stephenie Meyer má výdrž, ne talent.

15. problém
Tahle mladá talentovaná herečka si nezaslouží být spojována s Twilightem. Stejné platí pro mého oblíbence - Michael Sheen. Michaele, k čemu ses to upsal?

16. problém
Jacob
Nechal si ostříhat vlasy. Teď už není tak zajímavý.

17. problém
Pět filmů
Měly být jen čtyři! Proč to kurvit ještě víc (stejně jako u Harryho Pottera) a poslední část rozdělit na dva filmy?

18. problém
Barvy
Celý film je tak nějak postrádá. Všechno je takové nijaké, nezajímavé. Z celého filmu máte dojem, že je točen v mlze a to rozhodně k pozitivnímu zážitku nedopomůže.

19. problém
Věčně otevřená huba

20. problém
Anticlimatický konec
... v knížkách. Ve filmu? Předvídatelný a velmi nepovedený... i když byla zábava se dívat na to, jak mé nejvíce nenáviděné postavy umírají...

A ano. Viděla jsem filmy a četla knížky. Proč? Protože bych si nedovolila bitching about something, o čem nevím zhola nic.

Otázky?

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Luczaida Luczaida | E-mail | Web | 20. října 2013 v 18:09 | Reagovat

Tímhle ti děkuju, protože sama bych svoje pocity líp vyjádřit nedokázala.
Upíři jsou moje slabost, ale tohle ani nevím, jak skončilo, tak strašný to je.

2 Jana Jana | 20. října 2013 v 19:13 | Reagovat

Souhlasím se všemi body obžaloby :-).

3 Scudl007 Scudl007 | 21. října 2013 v 14:58 | Reagovat

Absolutně souhlasím.

4 Venira Venira | 21. října 2013 v 23:32 | Reagovat

Přidávám se k souhlasnému pokyvování. Nádhěrně shrnuto. Já se přinutila kouknout na filmy, ale pod značnou dávkou vodky, abych mohla známé říct, jaká hrůza to je.
Aktuálně mám oblíbené vampýry se SPN :) mají přitažlivý počet zubů :D

5 Vetinari Vetinari | E-mail | 22. října 2013 v 0:49 | Reagovat

Moc pěkně sepsané. V podstatě z celých těch ztracených hodin sledováním těchto filmů se mi v hlavě uložila jen jedna scéna. A tou je baseball z prvního dílu. Nicméně ne konkrétním zpracováním ale jako myšlenka, nápad. Zbytek tohoto díla vnímá můj mozek jako traumatický zážitek jež pro svou vlastní ochranu vytěsnil z paměti.

6 Hifi Hifi | 25. října 2013 v 23:52 | Reagovat

Fuck you. Mám se teď chuť na to podívat, a to už jsem to prosím pěkně viděla. DO SOMETHING!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama