Grimm

15. května 2013 v 17:44 | ~Enari
Fucker # 1: Vlkodlaky a čarodějnice má dneska každý. Vymyslíme něco jiného. Něco nového a nápaditého. Budeme čerpat z lidové slovesnosti a přidáme k tomu něco originálního. Podmaníme si diváky, získáme pevnou fanovškovskou základnu, vydráždíme fanoušky a dobijeme svět. Amerika!
Fucker # 2: Nebo zůstaneme u vlkodlaků a ježibab a budeme jim říkat po německu - Blutbad a Hexenbiest.
Fucker # 1: Excelentní nápad!
Asi takhle nějak vypadalo početí Grimma


Zdálo by se, že jde o přiblblý American horror story křížený se Supernatural a pajcnutý Once upon a time seriál s minimálním usílím vloženým do mythos, příběhu a celkového zpracování. Což je částečně pravda. Nebudeme tu teď rozebírat to prachsprosté vykrádání pohádek bratří Grimmů, které mimochodem shipuji viva la incest. Dude, CGI sucks.

Jedna věc je na tomhle seriálu dost iritující - chudák Nick aka "ta hlavní postava někde tam vzadu, pohřbená pod tunou feromonů přicházející odkudsi z Renardova kanclu". Neříkám, že Nick je na dvě věci (a ani jedna z nich není shippování), jen se mi zdá trošku nevýrazný. I ten dude co nevím jak se jmenuje má větší kouzlo než Nickie. Neznamená to, že ho nebudete shippovat s každým ucházejícím samcem, který se mihne kolem (a těch je tam pomálu), ale prostě nad ním nebudete slintat s takovou intenzitou jako nad Wincesťákama. A ano budu Grimma přirovnávat k Supernatural.

"Masky" jsou... akceptovatelné. Nějaké jsou pěkné, jiné zas jak kdyby je vyprdl David Bowie v dobách jeho největší slávy. Je sice hezké mít v seriálu široké spektrum příšerek, ale zase to nepřehánějte. Tímhle tempem bude fanouškům trvat týdny než si je všechny zapamatují, nemluvě o jejich vlastnostech, vzhledu, zvycích,... těžký život fandy. Starwarsfreakové by mohli vyprávět.

Na druhou stranu to chce pochvalu za to, že se chlapci nebáli ukázat pár monster na rozdíl od SPN, kdy Wincesťáci celé epizody nenarazí na pořádného Gluma ani kdyby s sebou táhli pytel plný Made-in-China Prstenů moci. Takže kudos pro Grimma za to, že nám ukázal, jak taková přerostlá masařka může vypadat a při tom se u toho nezblejt jako u Cronenbergovi Mouchy.

Věděli jste, že Vaše teta je zmije? Vaše učitelka bobr? Opravář je vypelichaná krysa a Váš čistokrevný dalmatin je vlastně přebarvený bígl? Dude, seriously, what the hell? Všichni na světě jsou najednou wesseni. Žádný lidi nezbyli! V SPN musejí chlapci pátrat po příšerkách a nadpřirozených jevech, což tomu dodává jakous takous důvěryhodnost, ale Grimm? Nope. Světová populace: 0% lidí, 95%/ wesseni, 3% právé blondýnky, 1% fanoušci Justina Biebera (jsou jako šváby, ani atomovky na ně neplatí), 1% Nick a jeho šprckonosiči.

Jak už bylo zmíněno - shippovatelný materiál? Víc ho najdete v Ice Age (shippovat Scrata se Sidem jde, jen to chce představivost). Při troše dobré vůle...

Ok. Ten naivní blutbadovský strýček má své dosti utlumené charisma lesní potvůrky. Když ho poprvé viděla I was like, tak to je ten, kterého budu shippovat s hlavní postavou (co ani nevím, jak se jmenuje, protože mě to absolutně nezajímá). Kdo by nechtěl mít vlastního strýčka pedo napasovaného v předpotopní Vánoční košily, který by ochcával plot? His name's Monroe. Someone Monroe.
Kvalita seriálu se okamžitě zvýšila, jakmile na scénu vstoupil Renard. Bohužel, na to jak má v příběhu důležitou roli (která
zcela pasuje na half-incest gay dominant character), ho na obrazovce moc neuvidíme. Rozhodně by si zasloužil víc pozornosti, když Nickovi zachraňuje prdel prakticky každý díl, někdy i dvakrát během prvních pěti minut a zbytek scén jen sedí ve své kanceláři jako nějaký trotl a čeká na telefonát...
To málo gay fanservisu pohřbívá Nickova dementní snoubenka/nesnoubenka, Monroova morčatela, Renard pelešící se zombicí a holy crap já zapomněla na Jacoba Hanka. Seriously guys... why are you so boring?

Na ff.net je tak zoufale málo povídek, že jsem se dokonce odhodlala zaplout do nebezpečných vod Archive of our own... nakonec jsem skončila u povídek, kde Dean fistuje Crowleyho... Ach, ta nevinnost...

Franchise? What franchise? Grimm žije jen díky Tumblru, Monroově sarkasmu a Renardovým shotům.

Tenhle seriál by u mě skóroval výš, kdyby nepostrádal tolik potřebný shipable materiál a proto dávám 6/10, slightly above average.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 luczaida luczaida | E-mail | Web | 15. května 2013 v 20:59 | Reagovat

Až skončím s Misfits, možná se na to mrknu, když bude čas... tak někdy v srpnu :D Obludek není nikdy dost :D

Btw, už jsem skončila s tím tvým layoutem, teď by to mělo přesně sedět všem a všude :-)

2 Enari Enari | E-mail | Web | 17. května 2013 v 18:42 | Reagovat

[1]: Děkuji za ten lay zlato + nastavení.
Co bych si bez tebe počala:-*

3 Syrinox Syrinox | Web | 18. května 2013 v 15:57 | Reagovat

Vždycky když čučím na něco na Cool tak mi tam vyskakuje reklama na tohle ale ještě sem se nedokopala k tomu, abych si to pustila... Chm chm... Ale začínám o tom uvažovat i když mám problém s udržením pozornosti u seriálu déle, než pár dílů xD Jsem v tomhle fakt hrozná, ale nadpřirozeno mám ráda, tak uvidím :DD

4 nel-ly nel-ly | Web | 25. května 2013 v 12:46 | Reagovat

já nevím...viděla jsem jeden dva díly na prima cool a tím to pro mě skončilo podobně, jako třeb Lovci duchů (to jsem neviděla snad ani celý díl)
ale včera jsem koukala na Legendární partu, tka jsem si na tebe vzpomněla,protoože ten zloduch byl tááák geniální a ty už máš jinej lay T_T

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama