Dracula: Dead and Loving It

19. dubna 2013 v 22:09 | ~Enari
... Wrong me! Wrong me! Wrong my brains out


Jak zprznit klasiku a nepoštvat si proti sobě věrné fandy? Jednoduché...
Vezměte Leslieho Nielsena, jebněte ho do Lugosiho pláštíku, vymyslete epickou scénu, jak dozabít Lucy, přidejte retardovaného Renfielda, poctivý Montiho čardáš a dejte to na starost Melu Brooksovi.
Hotovo.
Máte Drákuloviny aka tu nejpovedejnější komedii/parodii/insult na kultovního krvesaje široko daleko... což je názor zcela subjektivní, ale co mě je potom, co Vám v těch Vašich tykvomozečkách hrabe, že ani nedokážete ocenit trochu poťouchlého humoru.


Teorie ANO a NE... uplatňuju ji všude. Profesoři nesouhlasí. Douchebags...

Přitom film začíná skoro hororově. Úvodní titulky mají na pozadí takové ty prima necronomické obrázky, hudba se dá označit jako typicky drákuloidní. Karpaty, sluníčko zapadá a místní obyvatelstvo propadá hysterii. Sice Vám tu něco nebude hrát, zvlášť když si místní šarlatánka málem urve hrtan, ale vše začne, když se poprvé objeví Drákula. Tehdy máte definitivně jasno. Tohle je dementní komedie, kterou budete milovat až za hrob.

Scéna, kdy hrabě Drákula uklouzne na lejnu typu oversize a hodí parádní držku, má v sobě víc potenciálu než celá Tvajlat zhouba dohromady.

Příběh? Typický Bram Stoker. Támhle hraběti se zachtělo nových pozemků a tak si zavolá šikulu Renfielda a už to jede. Lehký zmatek v postavách promineme. Johnatan se tu poprvé setkává s Drákulou až, když se už z nich jsou sousedi etc...
Drakulie sice může být patetická náhražka Stokerova Drakuly, ale ve skutečnosti byste se s tímhle chlápkem nechtěli setkat. Dond't get me wrong. Pár tesáků zaseknutých do krku bych snesla, ale to co dělá tenhle násoska je vrchol nevkusu. A kde vůbec vzal to brčko?!?
[Johnathon drives a stake into Lucy's heart and is subsequently hit by many gallons of blood]

Jonathan Harker: Oh… my… GOD! There's so much blood!

Van Helsing: She just ate! Hit her again!

Jonathan Harker: Oh no… i can't…

Van Helsing: How much blood can she have left?

Van Helsing: [Jonathan hits the stake again and is hit with even more blood than last time]

Van Helsing: She's almost dead!

Jonathan Harker: She's dead enough.


Tenhle film dělá jednu věc extrémně dobře - každá scéna je MEMORABLE. Každičká scéna se Vám vtiskne do paměti, stejně jako ten okamžit, kdy jste zjistili, že Castiel a Dean je canon. Seriously, vyjmenujte jakýkoli moment z DaLi a pravděpodobně jste na to slyšeli vtip, parafrázi nebo dokonce viděli kreslený komiks. A to je to, co mě zaráží nejvíc. Tak solidní materiál se jen tak nevidí a přitom tupci z CSFD hodnotí tenhle skvost na 55%. Whaaaa-?!?!?!

Opět zmíním dabing, protože ten je pro mne velmi důležitý a v případě Drakulovin jde o jeden z nejlepších dabingů vůbec plus Peter MacNicol je to nejlepší pako s postpubertálním mutanthlasem co jsem kdy viděla.

Je zvláštní, že se tenhle neortodoxní upírák dožil tak vysokého věku, když je mu nebezpečím i vstávání z rakve (lustr či rakev, toť je ta otázka), zavření dveří (rozbitá klika je prostě svinstvo) nebo zavírající se okno.
Kdo jen tušil, že znevážování ostatků a kreslení smilíků může být taková prdel?

Film je protkán blbými, blbějšími a chytrými momentky, u kterých si uvědomíte, že vrchol demence Vašich buněk mozkových je blízko, ale you don't give a shit, protože je to prostě prča. Něco jako vtípky od Urbana, ale tady nenajdete Pivrnce, Pěničkou s Lucy tu zaskakuje Pičmanovou.
I wish Drakula and Johnatan were in the closed. Slash rulez for lulz...
Dám Vám sen odkaz, abyste si náhodou nestáhli verzi se špatným dabingem...
See ye later

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama