The Saga of Darren Shan aneb s*ru na recenzi, představuji alfa-samce

13. března 2013 v 18:46 | ~Enari
Tak nějak jsem se pustila do třídění obrázků (2giga v PNGčkách? Holy ship!) a narazila jsem na skvost. Tváří se jako kid friendly stuff, jsou tam upíři, vampíři, čarodějky, záplatovaní zombie hobiti, Cirque du Freak s docela obstojnou živnou půdou pro shipperky.

Ano, mluvím o The Saga of Darren Shan. Taky je tu film Cirque du Freak: The Vampire's Assistant. Nemáte právo na něj sahat, přehrávat, sledovat ho, zjišťovat si jména herců (kromě Johna C. Reillyho) ani jinak podporovat tuto do nebevolající chu**vinu, která prakticky zničela celý fanbase. Shipperky jsou na mrtvici, když dostanou za úkol shippovat Cirque du Freak: TVA. Proč? Protože to ani shippovat nejde.
Máme tu sice Steva/Darrena, což jsou něco jako bráchové ikdyž ne pokrevní (ani incest při shippování nepomáhá), ale...
Máme tu sice Lartena/Darrena, což je perfektní příklad upírsko-mentorovské nadřazenosti a pedofilního shota vztahu, ale...
Je to docela populární sága o poloupírském chlapci Darrenovi a jeho mentorovi.
Tak a teď jsem to po*rala. Chtěla jsem napsat krátkou recenzi, ale jakmile jsem zmínila JEHO, nemůžu dělat nic jiného než kašlat na Vaše neznalé mozečky a přejít rovnou k fangirlským výlevům. Chcete vědět o čem to je? Kupte si knížku nebo jukněte na wiki. Teď začíná právé fangirlení...
Je to upír.
Má zrzavé vlasy... už se začínáte bát?
Aaaaaaaa je to ten nejvíc sexy dvoustoletník na světě.
Je to Larten Crepsley neboli Larten Hroozley, jak to tak hezky přeložili do češtiny (?)
Proč ho vlastně tak moc miluju? Protože se autorovi nevyvedl. Abych Vám to vysvětlila - vztah Larten/Darren měl připomínat otce a syna. Dle knih měl být Darren Lartenovým pomocníkem, ale také milovanou osobou. Jak příběh pokračoval, Larten měl v Darrenovi vidět svého syna a svým způsobem ho "adoptoval", jelikož jsou upíři v tomto universu sterilní a nemohou mít děti, tak to byl jediný způsob, jak mít dítě.
Jak už jsem řekla - film? Na hovno. Jediný moment, který stojí za povšimnutí? Tento:
Naprosto upřímně - kdo by dal přednost filmové verzi před upírským bohem v manga podobě. Berte na vědomí, že filmový Larten je stejně vysoký jako Darren, kdežto manga Darren má permanentní křeče v zátylku, protože se musí zahybat, aby viděl Lartenovi do očí.
Enari si myslí, že když je uke stejně vysoký jako seme, je to jasný důkaz, že je to pár suke/suke, neboli, že uke si taky někdy píchne do semeho, protože díky jejich přibližně stejným výškám na to má nárok. Jinak platí "jsi menší, tak mi podržíš".
Gayfreaks se musí vážně snažit, aby z Cirque du Freak: TVA vydolovaly alespoň nějaký fancrap na kterém by se dalo stavět. Ne! Prostě ne! Chcete dobré podklady pro své zvrhlé choutky? Jděte si přečíst knihy. Nebo ještě lépe - jděte SEM. Dostanete slušnou představu proč tak moc miluju Lartena. Vždyť on se dokáže vystrojit ještě excentričtěji než Lady Gaga a stále dokáže vypadat mužněji než Arnie Schwarzenegger.
Co se fanservisu týče, máme tu pár věcí, které gayfreaks ocení.
2) Fakt, že jsou upíři sterilní, což znamená, že do svých řad velice zřídkakdy berou ženy. Víte kam tím mířím?
Je tu takové místo, které se jmenuje Upíří hora a do té hory každých několik let míří všichni upíři, aby se zúčastnili masivních orgií. V knize je napsáno, že je tam k vidění jen velmi málo žen. Už chápete? Stovky a stovky upířích samečků, kteří jsou většinou ve vnějším světě sami se najednou sejdou a užívají si společnost svých druhů ergo kurňa neříkejte mi, že minimálně 50% z nich si to nezkusilo gangam yaoi style. Prostě je jasný, že se tam nějaké ty slash hrátky odehrávaly. Ani výmluva, že je to knížka pro děti to nezachrání.
3) Postavy. Jsou určeny k shippování. Schválené MSGZMpSDD (Mezinárodní Společenstvím Gaypro Založených Mentálů pro Světovou Duhovou Dominanci)
4) Larten/Darren relationship. Nedá se říct, že by se Darren stal Lartenovým pomocníkem zcela dobrovolně = semi non con.
Ze začátku Crepsleyho nenávidí a dokonce přemýšlí o jeho vraždě. Larten o jeho murderous myšlenkách ví, ale nechává ho to klidným a dokonce se snaží pomáhat Darrenovi, který si v té době ještě zvyká na to, jak být poloupírem. Navíc má ten spratek obvyklý problém. Jejich vztah se postupně vyvíjí a vzájemné city se prohlubují. Vážně tam můžete cítit náznaky. Yummy wink wink
Oh man... we need more fanfictions...
5) Darren je manipulativní děvka... Alespoň z pohledu gayfreaks. Darren si může vybrat mezi Stevem a Lartenem, ale ten malý bitchuke váhá a váhá dokud není pozdě a k tomu chci říct jedno... brečela jsem. Ti, kteří znají knihy, vědí o čem mluvím.
Díky všem Princům Zatracení, upíři se zas naučili chlastat krev.

Vztah těchto dvou hlavních postav mi připomíná vztah Severus/Harry mentorship, který se pomalu mění v lásku, jako tomu je v tolika dobrých fanfiction. Při čtení Darren Shan Saga jsem skutečně čekala, kdy to autor začne tvrdě hrát na fanservis. Žádný úmyslný/očividný fanservis se nekonal a Darren (tak se jmenuje i autor) dokonec nasadil ženskou (!!!) na milovaného Lartena. Konkrétně spolu měli mít tihle dva menší románek aka mating season. Fuj. Z heterosexuálního sexu se mi dělá šoufl, když se ho účastní má oblíbená postava XD
Darrene, Darrene... tohle jsi přehnal. Hetero pár? Really? To je kontraproduktivní tah u tvých fanoušků.

Pak tu je nějaký Gavner Purl. Super kámoš na chlastačky, kterého si zapamatujete díky jeho spodkům.

Steve Leonard má crush na Darrena a je to parchant každým coulem.

My, milovníci Lartena, se máme tenhle rok na co těšit. Vychází totiž Sága Lartena Hroozleyho

Závěr: Chceteli dobré čtení, sáhněte po knihách nebo manze. Chceteli si vyškrábat oči, zkoukněte film.
Again... If this isn't love confession I don't know what is

Ani pořádná videa na tenhle fandom neexistují XD
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Venira Tori Venira Tori | 14. března 2013 v 0:25 | Reagovat

Tak vidím, že tve reakce k tomu to filmu jsou velmi podobné jako ty mé....měla jsem u sebe naštěstí kyblík :P
Bohužel jsem došla pouze k sedmé knize :) ale čtení to bylo skutečně návykové.

2 Enari Enari | E-mail | Web | 14. března 2013 v 14:01 | Reagovat

[1]: Je vždy smutné vidět, jak celý franchise jde do kytek kvůli blbému filmu. Snad to Lartenova saga zachrání a hopefuly přitáhne nějaké nové fanoušky.

3 Syrinox Syrinox | Web | 15. března 2013 v 0:27 | Reagovat

Ano, myslím si, že ty budeš i můj člověk, protože...
SE NA TY DVA DĚLÁ OPRAVDU MÁLO SHIP VIDEÍ A MĚ TO PŘIVÁDÍ DO HROBU!!

Brečela jsem jak jsem četla devátej díl TT TT a tenhle tvůj výlev mě totálně odrovnal... Miluju tě! A určitě budeme kamarádi... he... (všimla jsem si, že hned pod tímhle máme Hobita... yahahaha!)

Oh bože děkuji za někoho, kdo rozumí síle The Saga of Darren Shan! Btw: Ona je i manga?! O_O Já četla jen knihu...

..... a bohužel.....

viděla film... (a bylo to to nejhorší, co sem kdy mohla udělat... Celý to sakra doje*ali... -_-")

A Sága Lartena Hroozleyho mě překvapila! Ježiš, já teď vůbec nestíhám! >< Pořád mi chybí tři knížky z tý další série co Shan píše... S těmi Demonata (nevím jak se to přesně jmenuje) a v knihovně to furt nemaj -_-" (I really need it) Aaaaaaaaaaaaaaaaai! <3

4 Enari Enari | E-mail | Web | 15. března 2013 v 14:00 | Reagovat

[3]: Jsem šťastná, že se ti článek líbil a ještě šťastnější, že jsem našla spřízněnou  duši (alespoň co se tohoto fandomu týče).

Potřebujeme film Darrena Shana od fanoušků pro fanoušky aka "musí tam být hard fanservis na pár Larten/Darren" nebo minimálně důraz na mentorship. Need it!

Myslím, že tady jedna holčina překládala Demonatu z angličtiny, ale už je to hodně dlouho a tak nevím, jak je na tom s pozdějšími díly ságy, ale můžeš se tam juknout, jestli náhodou nebude mít díly, které sháníš. http://demonata.ic.cz/

Anyway, děkuji za vlídná slova, návštěvu webu a přijmutí nabídky :)

5 Syrinox Syrinox | Web | 15. března 2013 v 17:10 | Reagovat

[4]: Jo! Přesně tak... Nebo aspoň ty tří minutové fanvidea... cokoli... COKOLI (nejsem ažtak náročná, stačily by jen náznaky, ale hlavně aby něco bylo...) (ale toho se samozřejmě nedočkám, protože tady na to každý kašle...)

Hej! Jsi skvělá! Bec sem ještě nečetla, takže se na to hned vrhnu a pak budu muset vzít útokem knihovnu a vyloupit její zásoby (asi si celou ságu nechám nadělit k narozeninám.. nebo k Vánocům (nebo k Halloweenu...)) Yahahaha! Vzhůru do čtení!

Btw: Četla jsi tu Demonatu? Jen se ptám, já jak sem četla Slawter tak mi chvílemi až husina lezla po rukou, jak mi to přišlo reálný (Darren je prostě skvělej spisovatel)

Jo, já taky děkuju x) Sem nevěděla, že je tady někdo takovej, kdo by pároval ty dva :3

6 Enari Enari | E-mail | Web | 15. března 2013 v 19:42 | Reagovat

[5]: Pokud už by byla videa, tak jedině sestříhaná z jiných filmů, protože Cirque du Freak: TVA se použít nedá.

Není to tom, že by nebyly žádní freaks, kteří shippují Lartena/Darrena. Naopak, každý freak, který Darrena četl má rád a shippuje postavy. Jen prostě nejsou lidi, kteří by tvořili funstuff. A taky Darren to docela posral, že se částečně zaměřil na fanservis postav, ale ne na jejich vztahy, takže tam moc solidních náznaků nenajdeš thus freaks nemají čeho se chytit. A ještě to doje*al, že k Darrenovi nas*al Debbie a k Lartenovi Aru. Bleh...

Četla jsem Demonatu, ale už je to delší doba (v době, kdy se ještě překládala na webu a já netrpělivě čekala každý díl) a moc si nepamatuji.

Nemyslím si, že je Demonata až tak strašidelná. Spíš je morbidní a atmosférická, ale já (odkojená na hororech) nedokázala najít knihu u které bych se bála, takže hádám, že tento názor je vysoce subjektivní.

7 Syrinox Syrinox | Web | 16. března 2013 v 21:48 | Reagovat

[6]: Pravda... I tak mě to frustruje ale -_-"

No já to právě taky četla dávno, ale teď se zas třepu na Bec a ty další díly. Yahaha.

No jo, morbidní taky, ale prostě u toho třetího dílu sem málem jednou vyskočila z kůže, jak sem poslouchala hudbu a něco mi tam zaskřípalo xDD
Horory nejsou něco co bych koukala pořád. Hlavně ne ty duchařské, z toho pak nemůžu spát, takže u mě je všechno poněkud děsivější O_O
Ale teď jak se o tom bavíme, tak si asi znovu tu ságu prečtu... Po osmičku... TT TT

Btw: Někde jsem četla, že Darren vydal ještě nějakou sérii pro dospělé, která se skládá ze tří knih, myslím? Ale ještě jsem se k tomu nedostala, tak se jen chcu zeptat jestli si to ty nějak lustrovala? Vůbec nemám představu o čem by to mělo být... ><

8 Catherine Catherine | 18. srpna 2013 v 23:13 | Reagovat

Nemohla by jsi sem prosím hodit odkaz na některé z povídek? Prosím, prosím...

9 Moje jméno nikoho nezajímá Moje jméno nikoho nezajímá | 21. ledna 2014 v 15:49 | Reagovat

Och Samaeli (ctihodný kníže pekel, nejbližší Satanův a tak dále), děkuji, že jsi se postaral o další lidi!
Já myslela, že jsem poslední svého druhu (extra úchylný gayfreak extra úchylně milující Darrena Shana)! :')
Když jsem četla knížky poprvé, neměla jsem tušení, že by mezi nimi mohl takový vztah existovat :D. Ale pak ze mě internet (= stálý přísun slash fanfictions a gayporna) udělal něco příšerného :D. A když jsem to četla znova (nechci se chlubit a vim, že jsem s tima závorkama už otravná, ale všechny knížky vlastním! :33), bylo to o něčem jiným :DDD
A pak jsem si jednoho krásného dne stáhla film. Umřela jsem. Větší sra*ku z toho udělat nemohli :( (why? fuck fucking fuck WHY?!)
Ale na druhou stranu, když jsem zjistila, že bude sága Lartena "Hroozleyho" (aka Nejúžasnějšího Upíra Ever), skákala jsem radostí deset metrů vysoko a z pravidelných fangirl záchvatů se u mě vyvinula chronická choroba :DD
Souhlasím, že fanstuffu je žalostně málo :[  . Každý den se modlím k Samaelovi, aby do toho zatáhl co nejvíc dalších lidí. Ta sága si to zaslouží >.<
Jinak, taky jsem brečela. I know your feelings  TT_TT

...Demonata je taky úžasná, ale na upíry nemá :) (říká člověk, co Darrenem defacto žije :D)

Bye! :)

10 Eva Eva | E-mail | 22. června 2014 v 12:25 | Reagovat

Haleluja!!!! já věděla že i někdo další je zamilovanej blázen do téhle ságy :O : .... Kduž jsem tu knihu četla poprvé nemohla jsem přestat a četla jsem si ji znova...
PS: souhlasím s těma kdo říkají že Larten Hroozley je sexy, ale co se týče jeho jměna, mnohem víc mi sedne Hroozley než Creepsli(nebo jak se to píše)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama