Bioware aneb epickým RPGéčkem za rainbow práva

16. března 2013 v 17:46 | ~Enari
Když někdo řekne "Bioware", první věc, která se mi vybaví je - společnost, která produkuje jedny z nejkvalitnějších RPGéček (ikdyž párkrát taky přestřelili). Jejich vlajková loď Dragon Age (2009) nasadila laťku nebezpečně vysoko a dle tohoto skvostu herního světa se posuzují hry stejného žánru i dnes.
Druhá věc - chlapci z Bioware se toho nebojí, takže gayfreaks mají pré, když se pustí do hry od BW. Bioware se proslavilo svou tolerancí vůči duhově orientované menšině a holky to mají co? Mají to rády. Vlastně můžeme být rády, že se řady našeho sesterstva rozrůstají díky celosvětově uznávaným hrám a potažmo tahají do herního průmyslu více zástupkyň nežného pohlaví. Hallelujah!


Postavy, které stojí za to znát:
Zevran Arainai (Dragon Age) aka Antonio Banderas medieval edition
Asi nejznámější postavou s bipolárními choutkami je elfský lotr, vrah a zloděj - Zevran. Nymfovan s neukojitelnými choutkami, který strká nebo si nechá strčit prakticky cokoli do čehokoli.
Jak se s ním během hry seznamujeme, dozvídáme se, že Zevran prožil své dětství v bordelu obklopený lehkými děvami. Prý se tam naučil pár triků, které stojí za to vyzkoušet. Každopádně, ať hrajete za male nebo female, vždy se Vám svěří se svou orientací, což je pecka, protože v jaké hře vidíte takovou otevřenost?
Pokud ho s sebou budete brát do party na svá dobrodružství, dozvíte se o něm hromadu zajímavých věcí. Například, že nemá rád, když se špatně zachází se zotročenými elfy... což není až tak moc zajímavé. Zajímavější je, že to má rád rough. Minimálně zkusil BDSM a srdečně doufá, že ho okultní šílenci odchytí a použijí na něj provazy. YAY
Zevran sice vypadá, že mu jde jen o to, jak dostat do postele prakticky cokoli, co má minimálně jeden použitelný otvor, ale chyba prezervativu, pokud na něj jdete správně (nosíte mu dárečky a sem tam řeknete něco lichotivého) Zevran si Vás začne pouštět blíž k tělu a začne se svěřovat s docela vážnými bolístkami. Další plus téhle hry - charaktery tu mají hloubku, backstory, osobnost. Ale ty erotické scény sucks balls... doslova...

Leliana (Dragon Age)
Ženská obdoba Zevrana. Tváří se jako naivní řádová sestra, ale ve skutečnosti by si to ráda rozdala s polovinou Vaší družiny. Vlastně je tu taková menší scénka s NPC Isabelou, Zevranem a Lelianou, která se rychle může zvrtnout ve foursome, pokud se rozhodne Vaše postava trochu experimentovat if you get my drift. Tahle holčina byla zrazena svou milenkou (!!!) aaaa... zbytek si najděte na wiki. Jen jsem chtěla zmínit, že Lel měla přítelkyni wink wink.
Leliana je lotr s temnou minulostí, takže, jak už jsem řekla, je to vlastně Zevran v podprdě. Ikdyž it doesn't say much, protože, jak znám Zeva, ten by si klidně navlékl sukni a na výroční oslavě korunovace krále Alistaira by zatancoval hula hula.
Liara T'Soni (Mass Effect series)
V budoucnosti mimozemšťani jsou sexy. Sort of...
Liara je druhu Asari, což znamená, že je modrá, bipolární a na její kind se nevztahuje pravidlo male/female. Všechny vypadají jako top modelky osvětlené modrou 1000 wattovkou s vážně divným sestřihem - ne, nejsou to chapadla, ale chrupavčité polopružné výrustky lebky... což zní ještě děsivěji než obyčejná chapadla.
Každopádně mají zásuvku, postrádají kabel a jejich způsob rozmnožování je nanejvýš zajímavý. Ať s femShep či maleShep, herní maniaci na tyhle alieny letí, takže nikoho nepřekvapí, když najde svého spolubydlícího při sledování femShep/Liary erotic scene zatímco si ten puberťák jacking off.
Naivní holčička (je jí víc jak sto let, ale řekněme, že u jejího druhu to znamená "sladká teenka"), která je k Vám loajální až za hrob (doslova) ať už jí romancujete nebo ne.
Steve "Esteban" Cortez
Jste female? Nechte si zajít chuť. Tenhle Vás do svých trenclí nepustí dokud nemáte péro.
... což by bylo naprosto cool KDYBY NEBYL TAAAAK NUDNÝ. Co je to sakra s těma mužskýma bez hloubky a sparkle? Kaidan, Jacob, James. Všichni jsou svým způsobem dobré postavy, ale jsou tak boooooring. Týpci z BW se asi víc zaměřili na to, aby ženské postavy byly stravitelnější a pozapoměli na to, že dívčí playeři taky chtějí candies.

Samantha Traynor
Prakticky to samé, co Esteban, ale pro femShep.

Kelly Chambers
Dejte si na ní bacha. Vojede Vám Thanix pokud jí nebude držet na vodítku. To je vše co se o ní dá říct, ale musím jí zmínit, protože podrží i femShep. A všichni o ní remcali z pochopitelných důvodů.

Proč to tu vůbec píšu? Miluju Mass Effect. Je to má nejoblíbenější herní série & I will defend it to the death. Před Bioware mám úctu a jelikož jsem milovník RPGéček, tak BW musím už z principu uznávat. A ke své hanbě se musím také přiznat, že hraju za female charaktery. Ano! Pouštím se do hraní jejich her s vědomím, že budu romancovat postavy v hetero vztazích, ikdyž vím, že je tam možnost homoakce. Shame on me! Ale až shlédnete tohle video, pochopíte proč něco takového vůbec dělám.

GARRUS 4EVAAAAAAAAH!
Ano. Toto je mé jediné ospravedlnění. Miluji Garra, miluji jeho hlas, jeho tvář (???), jeho pohyby a hodlám vrazit svou katanu hluboko do něčího zadku za to, že jsem nedostala pořádné love-making s mým milovaným mimozemšťanem. Holky,
sestřičky moje úchylné, Vy mi prominete, protože pokud jste hráli Mass Effect, tak víte, že Garrovi se odolat nedá (Thaneofilky jsou na tom stejně) a byl by hřích ho neromancovat. A co se maleShep týče... Broliest bros to ever bro.
Ti největší, nejaktivnější a nejchytřejší z nás nedokázali unést, že Garrus je jen pro femSheps a rozhodli se to změnit. Respektive nakódovat aka femSheps se rozhodly zajít si na plastiku (projekt Lazarus jim nestačil) a změnit pohlaví, aby mohly bangovat Garra v podobě maleShepů.

On maleShep taky není neviňátko, takže mu promineme nedostatek feminity, která by z něho dělala more shipable material, o uke postavení nemluvě (sorry, ale Garrus je seme, VŽDYCKY seme).


Závěrem chci říct - pokud máte čas, dejte Bioware šanci a pořiďte si nějaké jejich hry pokud jste to ještě neudělali, Garantuji Vám, že si užijete a na 100% narazíte na nějaké homo homo yummy yummy což je v gaming branži cool. Na Garra mi nesahejte a nezapomeňte Ebrace eternity.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Venira Tori Venira Tori | 16. března 2013 v 20:59 | Reagovat

Hm...myslím, že se není čeho bát..Garruse jsem už zprznila za ty roky tolikrát, že mu dovolím i změnu *ďábelský smích*
Ikdyž, víc jsem onehdy slintala nad Sarenem.
PS: Máš to zase moc hezky napsané :)

2 Enari Enari | E-mail | Web | 16. března 2013 v 21:33 | Reagovat

[1]: Máš pravdu, Saren byl loveable material 101. Tehdá jsem na něj měla děsnej crush, ale jakmile se objevil Garrus v ME2 aka ůoko za oko motherfuckaaa", tak jsem plynule přešla na Garrománii XD

Jsem moc ráda, že se ti mé příspěvky líbí a děkuji za komentář :)

3 Luczaida Luczaida | E-mail | Web | 16. března 2013 v 22:14 | Reagovat

[2]: Já se v RPG vůbec nevyznám. Prakticky jediný, co o tom vím, že jsou to nějaký hry :-D Kdybych měla něco takovýho hrát, pravděpodobně by mi nezbyl čas ani na spánek :-D
Ale ten první... něco na Z.. ten se mi dost zalíbil :-D
A shame on you, když hraješ za female characters!! :-D To nevím, jestli ti odpustím :-D

4 Enari Enari | E-mail | Web | 16. března 2013 v 22:53 | Reagovat

RPG - role playing game. Vyznačuje se tím, že si můžeš vytvořit a upravit vlastní postavu. Získáváš zkušenosti a body, které pak můžeš vložit do atributů/vlastností (síla, stamina, mana). Většinou taky můžeš dělat rozličná rozhodnutí, která ovlivní hru. Proto mám ráda RPG - máš tam určitou svobodu na rozdíl od některých her, které jsou striktně lineární a nestojí za to hrát je dvakrát, protože nic nového tě tam nečeká.

Ach prosím odpust mi, že jsem chtěla šuka*ku se svou oblíbenou postavou a to je v případě male nemožné. I'm sorry!!!

5 Venira Tori Venira Tori | 16. března 2013 v 23:12 | Reagovat

Pozor pozor, taky jsem hrála za ženu...lidskou...abych získala trůn :P
Ale za chlapa asi 5x. Zeva jsem si překopala na černovlasého kocoura se strništěm a bronzovou pletí *mlask*
Btw ještě jsem měla jisté zvrhlé myšlenky, když mi Wrex řekl...že mě asi začíná mít rád^^ Oni krogeni jsou aspon pořádní samci...a konkurence prakticky není

6 Enari Enari | E-mail | Web | 16. března 2013 v 23:33 | Reagovat

[5]: A nezapomeň, že mají kvadro set koulí ;)

Já jsem byla pro romanci s Profesorem a Legionem. Podívej, kde jsou teď XD
http://nd03.jxs.cz/112/628/478222dc4c_87696036_o2.png

Yep, Zev potřeboval mod jako Wrex cure. Když už nikdo jiný, tak Zevran, protože k jeho charakteru (děv*ař, playboy) se hodil nějaký pohledný samec a v tom BW docela selhalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama