Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles

21. února 2013 v 19:19 | ~Enari

Tohle je srdcová záležitost. Něco jako Labyrinth s Bowiem (díky Davide, jako malá jsem si kvůli tobě vyškrábala oči), Drakula (1992), The Crow či Sleepy Hollow, ale navíc je tu bonus v podobě pairingů Lestat/Louis/Armand, což je kánon. Yay...

Armandovi, po staletích, které prožil v tomto trpkém světě, hráblo a rozhodl se uhnat chudáka Louise, přičemž je zcela očividné, že Louis zrovna prochází pedofilním obdobím. Jednou za čas popadnou tyhle choutky každého upíra, takže není se zač stydět.


Louis neví kdo je, čí je. Hlavně, že má po boku někoho, do koho se dá celé hodiny, potažmo měsíce a roky, hučet o tom, že:
- je svět chladné a drsné místo
- má bolístky v srdci i na prokleté duši
- morální zásady a úvahy o podstatě lidství je skvělý způsob jak zabít slunečné odpoledne
- krysy jsou skvělé na dietu
Díky Baghuulovi z diety ala Cullenovi sejde a Louis se začne chovat jako řádný upír. Když už jsme zmínili tu pedofílii... Aby toho nebylo dost tak v tomto případě je to pedofílie pajcnutá nekrofilií - chudinka Kirsten Dunst je tu docela solidně przněna v mnoha ohledech. Divím se, že jí to nenechalo jizvy na duši. Poznámka: Nikdy jsem Kirsten neměla ráda. Důvodem bylo, že dokázala zahrát ženu uvězněnou v těle malé holky až příliš dobře. Creep the shit out of me... Docela se mi ulevilo, když lehla popelem.

Nebojte se. Jste normální. Každý z nás, alespoň jednou v životě, zkusil zabít dítě ve Skyrimu.
Lestat je typický Casanova. Kosí chlapi, ženský, jeptišky. Jde mu to hezky od ruky. Každý den si dopřává minimálně dvě mladé prostitutky a jako zákusek nedomrlého šlechtice obaleného v tuně makeupu. Vím, že si stěžuju, jak jsou dnešní holky napatlaný těma barevnýma sajrajtama, ale kam se hrabou na patolízali z tohoto filmu. Priscilla se může jít oficiálně zahrabat.
Lestat po Louis těžce jede a jediný, kdo si to po pár staletích ještě nestihl uvědomit je stíhaná osoba - Louis. Říkejte mi něco o dlouhém vedení...

Příběh: Louis je děsný EMO v pravém slova smyslu (pokud by v tehdejší době měli prostředky, vsadím se, že by si obarvil vlasy na černo, zavřel se do pokojíku a poslouchal Biebera) a chce tak nějak skoncovat se životem. Proč jednoduše nevzal žiletku a nepodřezal se? No jo, Louis. On nikdy nebyl nejbystřejší. Ani zabít se nedokáže.
Pak se na scéně konečně objeví postava, která táhne celý film - Lestat. To jen díky jemu se Interview dostalo tam, kde je.
Dokonce i Armand (jeden z nejstarších upírů, mentor a vůdce) je silnějších character než Louis, ikdyž se ve filmu objeví jen na chvíli.
Lestat přemění Louis na upíra a stane se jeho "učitelem".
Louis je prostě ťuňťa s výčitkami svědomí, který se drží své lidskosti zuby/tesáky nehty a proto také odmítá pít lidskou krev, čímž působí Lestatovi příšernou migrénu. Chudák.
Jednoho dne to však nevydrží a doplatí na to malá Claudia, ze které se stane zákeřná zubatá mrška s fasádou porcelánové panenky. Ergo z Louis a Lestata je pár s adoptovaným děvčetem.
Tak si tak hezky žijí než jim v jejich nedokrveném mozku něco nepřecvakne - pokusí se zabít Lestata.

Postava, díky které má celý film neskutečný fanbase se nezabíjí!

Tomu se to samozřejmě nelíbí a proto nastane čas prchnout. Claudia/Louis se při pátrání po ostatních svého druhu setkají s Armandem a všechno jde straight to hell. Chudák Punťa, po menší nehodě se slunečním světlem, zůstane sám. Dokonce odkopne Armanda! Je to pako! Vylízaný!

Máme tu nádherný Londýn, ve kterém zrovna řádí Jack Rozparovač, romantickou Paříž, cestu škunerem Demeter (tak kolik plavčíků vysáli tentokrát), divadla, hřbitovy... no prostě vampire stuff. Celý film je definicí sexual tension... to proto ho máme rádi.
Je to prostě něco, co musíte vidět ať už jen kvůli tomu fangirlm squeal, když Vám dojde, že Louis a Lestat jsou VÁŽNĚ pár.
Yaoifreaks, na můj povel... 3... 2... 1... Squeal!
Anne Rice napsala dnes už legendární Vampire Chronicles, které obsahuje celkově 10 volume. Knihy v ČR prakticky neseženete. Pokud Vám ovšem nevadí čtení v angličitě mám tu pro Vás všechny knihy v PDF 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mekare mekare | 22. února 2013 v 4:23 | Reagovat

ja si len neviem zvyknut poprecitani knih na Amadea (Armanda) banderas tu na sedmnast rocneho boticeliho anjela nevyzera, ale inak z upirch snimkov s polu s draculom (1992) (gary o.) su moje naj oblubenejsie..

2 Enari Enari | E-mail | Web | 26. února 2013 v 15:03 | Reagovat

[1]: Je pravda, že knižní Armand je něco úplně jiného než Banderas ve filmu, ale na druhou stranu, kdo nemá rád Antonia, že? :)
Máš pravdu. Na Bramova Draculu se nesmí zapomínat. Je to něco jako Bible upírofilů a Gary Oldman zahrál Draculu skvěle. Definitivně zabírá první příčku, poté Vampire Chronicles a pak Underworld...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama