Demonomicon - kapitola 1b

23. srpna 2012 v 18:42 | ~Enari
'I don't go looking for trouble. Trouble usually finds me.' -HP
Název: Demonomicon
Rating: MA
Pairing: HP/DM, RW/HG, SB/RL a další
Doba: Během studia HP
Upozornění: Silně AU

Děj: Harry a Draco jsou již dlouhou dobu blízkými přáteli. Co se stane, když se Harry dozví, že podle staré smlouvy si má vzít dívku ze starobylé kouzelnické rodiny, kterou ani nezná? Jaká temná tajemství se ukrývají za zdmi Bradavického hradu?

Poznámka autorky: V této úvodní kapitole jsem se snažila popsat Bradavice tak, jak si je představuji já, aniž bych Vás umořila nezáživnými detaily. Zdali se mi to povedlo posoudíte Vy. Když jsem byla malá, milovala jsem HP fandom a tak jsem sbírala knihy, filmy i hry s HP značkou. Především z těchto her jsem také čerpala inspiraci pro 'mé' Bradavice.
Komentáře, návrhy, kritika i připomínky jsou vřele vítány.

Poděkování: Mnohokrát děkuji za betaread Katharine Colt. Má drahá Kat, nesmírně si cením tvých rad a nápadů, jak zlepšit tuto povídku.

Disclaimer: Všechna místa a osoby náleží JK Rowlingové a WD a dalším vydavatelům. Tato povídka nebyla napsána za účelem zisku. Obrázky a videa patří jejich právoplatným majitelům. Obrázky byly upraveny pro potřeby povídky.


První týden proběhl ve stejném duchu. Plnění prefektských povinností. Úkoly. Zábava s přáteli. Schůzky s Dracem v jejich tajné schovce. Čas od času Harry zavítal do obchůdku Weasleyových a koupil pár zajímavých věcí. Nemohl se dočkat, až si je vyzkouší na studentech, kteří se potloukají po večerce mimo své ložnice. K čemu jsou tresty a odebírání bodů, když takový Instantní duchové jsou mnohem účinnější. A zábavnější.

K Harryho hlubokému zklamání do této doby ještě nechytil žádného studenta, který by nějak překračoval školní řád. Když se tak nad tím zamyslím, to je vcelku zmijozelské chování. Draco by měl radost. Sirius by plakal.

~ ~ ~

Víkend. První týden v září. Většina studentů byla ještě v posteli a vyspávala se z napjatého týdne, kterým začala svůj školní rok. Ve Velké síni bylo jen pár studentů. Spokojeně snídali a povídali si se svými přáteli.

Harry s Ronem a Hermionou seděli pospolu. Ron a Miona vedli vzrušenou debatu o tom, kdy si Ron konečně ráčí napsat svůj esej z Lektvarů. Harry to s potlačovaným smíchem sledoval.

"Rone, skutečně už bys to měl napsat. Zítra máš svůj trénink a je nad slunce jasné, že po něm ten úkol nenapíšeš. Navíc je to důležité. Vážně bys měl vědět rozdíl mezi postupným zahříváním plazmatických substan-"

"Hermiono, jediné co potřebuju vědět je, o kolik Nebelvír vede a kde jsou masový rolky. Hej ty tam! Šoupni mi sem ten tác."

Harry se usmíval, když rozbaloval Denního Věštce, kterého mu právě přinesla Hedvika. Za odměnu jí dal zbytek svého čokoládového pudinku a něžně ji hladil po hlavičce, když si četl noviny.

Šok na jeho tváři musel být jasně vidět, když dočetl hlavní článek na titulní straně. Snažil se ho zamaskovat, jak nejlépe mohl, ale bylo už pozdě. Hermiona si ho všimla a zaměřila na něj svou pozornost.

"Harry? Děje se něco?" zeptala se starostlivě. Ron přestal se svou snahou nacpat si do plné pusy ještě jednu rolku. Zvědavě se podíval z jednoho kamaráda na druhého a zase zpět.

"Jsi bledý. Cítíš se v pořádku?" natáhla se k němu a chytila ho starostlivě za ruku.

Nadechla se, že ještě něco řekne, ale Ron ji přerušil. Začal kuckat a kašlat. Očividně se sousto dostalo tam, kam nemělo. Oči měl vytřeštěné a uslzené. Vyděšená Hermiona ho párkrát praštila do zad, než si všimla, kam zrzek ukazuje. Na Denního Věštce.

Ron se dal trochu do pořádku. Dívka ulehčeně vydechla. Pak konečně uviděla důvod, proč Ron tak vyváděl. Velký titulek na první straně novin hlásal: "Harry Potter chystá svatbu".Oba Harryho přátelé na něj chvíli konsternovaně hleděli. On jim vracel ztracený pohled.

"Co se to sakra děje? Kdy jsi nám hodlal říct, že se ženíš? A koho si vlastně bereš?" vyhrkl Ron. Utíral si při tom pusu.

"Podle toho článku si beru nějakou Aelflaed Beauclerk. Alespoň si myslím, že je to dívka. Což je dost zvláštní, protože já si vůbec nepamatuju, že bych jí vůbec znal. Natož se s ní měl ženit," dodal sarkasticky.

"Beauclerk? To už jsem někde slyšela."

"Beauclerkovi jsou starý kouzelnický rod. Co jsem slyšel, tak se moc v politice neangažují. Dávají spíš přednost rozšiřovat svou moc skrz výhodná přátelství a sňatky s váženými rodinami," vysvětlil Harry. Na jedné ze sešlostí kouzelnické smetánky se o nich něco málo dozvěděl.

"Moment. A jak to, že nevíš, že si někoho budeš brát?" vyzvídal Ron. Stále měl trochu vyplašený výraz. A drobky na bradě.

Harry vypadal bezradně. "Možná si Věštec zase vymýšlí. Musel bych přece vědět, kdybych si měl někoho brát."

"Ehm... Harry," zamumlala Hermiona. Kývla směrem kamsi za kamarádovo rameno.

Harry se zmateně otočil. Draco. Propichoval Harryho pohledem. V prstech svíral Denního Věštce.

A sakra. Asi mám nějaké vysvětlování před sebou.

"Asi bychom si o tom měli promluvit někde jinde," navrhla Hermiona. Vstala od stolu, stejně tak chlapci, a vyšli z Velké síně.

Harry cítil, jak ho vyprovází minimálně jeden pár očí. Byl si jistý, že jistý zmijozelský student se co nevidět objeví v jeho blízkosti.

Trio vyšlo až na nádvoří. Tam nebyli žádní žáci ani zvědavé obrazy.

"Kámo, není to náhodou dohodnuté manželství?" Ron přišel se zcela absurdním nápadem. S žuchnutím se posadil na kamennou lavičku a okusoval ukradenou rolku.

"Dohodnuté manželství? Ach, to je tak staromódní a konzervativní. Copak se od takových praktik už neupustilo?" rozhořčovala se Hermiona.

Ron pokrčil rameny. "U čistokrevných je to docela běžné, víš? A Harry je... tedy já tím myslím... je z velmi starého kouzelnického rodu. U takových rodin je to naprosto normální, že rodiče své děti zasnoubí s někým z dalších starých rodů. Někdy je to už v době, kdy je žena teprve těhotná."

Harry se opřel o nedaleký sloup. Svým napjatým postojem nevyjadřoval nic než obavy.
"Nevěřím, že by mě rodiče zasnoubili s nějakou dívkou, kterou ani neznám. Vzhledem k tomu, že matka byla narozena u mudlů, tak se jednoduše nemohli vzít na základě nějaké kouzelnické dohody."

"Jenže tvůj otec byl přece už s někým zasnoubený, ne? Však víš. Ten souboj." zeptal se Ron.

"No... Já jen vím, že můj otec se utkal v souboji s nějakým mocným kouzelníkem, ale nedozvěděl jsem se proč. Sirius mi řekl, že ten kouzelník na tátu uplatňoval nějaké magické právo, ale nijak to nerozváděl. Možná, že můj otec bojoval o právo vzít si matku."

"Ale Harry, teď je nejdůležitější zjistit, co bys měl dělat. Promluv si se Siriem nebo Brumbálem. Oni ti nějak pomůžou. Vědí o tom rozhodně víc než my tři dohromady," navrhla Hermiona.

Harry jí s úsměvem poděkoval. Rozloučil se s kamarády a s těžkou hlavou je opustil.

Sakra, nemám ani sexuální život. Proč bych se měl najednou ženit? A nevypadá to, že bych se z toho nějak vyvlíkl, pokud-

Jeho myšlenky byly hrubě přerušeny. Kdosi ho vzal za lem pláště a vmáčkl do úzkého prostoru. Nedalo se říct, že prázdné brnění nehybně stojící ve výklenku oba úspěšně krylo.

Dnešní Věštec se ocitl nepříjemně blízko jeho obličeje. Hýbající se fotka jeho samého mu vracela zmatený pohled.

"Můžeš mi to vysvětlit?" zavrčení. Výtisk zmizel. Místo něj se objevil pár šedých očí, v nichž byla neskrývaná zlost.

"Můžeš se na mě přestat lepit? Nechci, aby nás takhle někdo přistihl," odvětil Harry.

"Ne. A teď mi řekni, jak je možné, že si bereš nějakou neznámou holku z podřadné kouzelnické rodiny a já o tom nic nevím," jeho hlas přešel do nebezpečného šepotu.

"Za prvé, já o tom vím asi tolik, co ty. A za druhé, proč jsi tak naštvanej?"

"Protože mi Trelawneyová předpověděla brzkou smrt."

Chtěl ještě něco dodat, ale nebelvír ho předběhl.

"Procvič si Protego a nic se ti nestane a teď pokud mě omluvíš."

Druhý chlapec mu v odchodu zabránil. Dlaně opřené o kamennou zeď těsně vedle Harryho těla.

"Draco, já si jí nechci brát," bezmocně rozpřáhl ruce, "Vždyť ani pořádně nevím, co se děje."

"Takže já ti teď pomůžu," Draco byl tak blízko, že Harry mohl cítit jeho horký dech na tváři. "Okamžitě zjistíš na základě jaké smlouvy si máš brát tu jak-se-jmenuje. A to se vsaď, že je v tom nějaká magická dohoda, protože jinak by se ti podřadní kouzelníci ani nepokusili na tebe uplatnit nějaký nárok."

"Podívej, já vážně nevěřím, že by moji rodiče uzav-"

Malfoy pevně sevřel jeho ramena a jemně jím zatřásl.

"Ano, uzavřeli," prskal zmijozel. "A víš proč? Protože chtěli zachránit rod. Se vší úctu ke tvé matce," dodal rychle. "Ale na Jamese Pottera musel být vytvářet tlak ze strany jeho rodičů, čistokrevných. Podívej, já vím, že máš všechny ty nádherné představy o Potterových a jejich perfektní nátuře a statečnosti. Určitě si myslíš, že Potterovi se jednoduše neřídili stejnými pravidly, jako jiné staré kouzelnické rody a dávali přednost sňatkům z lásky než z rozumu, ale to není pravda. James Potter se jen odlišoval. Toť vše. Jeho rodina ho pravděpodobně donutila uzavřít tu smlouvu."

Harry konsternovaně poslouchal Dracova slova. S lítostí musel uznat, že jeho slova jsou pravděpodobně pravdivá. Historii své rodiny se věnoval jen povrchově, ale věděl, jak to mezi čistokrevnými chodí.

"A tvá rada?" obrátil se na blonďáka, v jeho očích zářila důvěra.

"Pokud jde jen o Dohodu o sňatku, máš šanci, že ty i ta holka si najdete někoho sami a poté se mezi sebou dohodnete, že váš sňatek neuzavřete. Pokud jde o Smlouvu o sňatku pro čistokrevné, tak ta je magicky ošetřena. Ty a ta holka v tom nemáte prakticky žádné slovo. Tady by musela zakročit třetí strana. Někdo by musel vyzvat Aelflaedina otce, který tu smlouvu uzavřel, ke kouzelnickému souboji a vyhrát. Pak by na tebe uplatnil nárok."

Harry byl chvíli zticha. "Sakra."

Draco přikývl. "Tak nějak."

~ ~ ~
Vstupní hala byla prázdná a tichá, což byla ohromná změna oproti tomu, co musel Harry zakusit, aby se sem dostal. Když se společně se Siriem, Remem a Brumbálem přenesl před brány Beauclerk manor, čekal tam na ně houf novinářů. Ti supi na něj okamžitě začali dorážet dotěrnými otázkami.

Sirius s Remem mu museli udělat cestu, aby se vůbec dostal na pozemky cizího panství. Jeho kmotr se hodně rozčílil a hrozil nepěkně znějícími kletbami, o jejichž existenci měl Harry pochybnosti. Na senzace chtivé reportéry to žádný účinek nemělo.

Dokonce mezi všemi těmi otravnými novináři bylo i pár vznešeně vypadajících kouzelníků oblečených v luxusních hábitech. U pasů měli hůlky v nádherně zdobených pouzdrech, u druhého boku různé druhy chladných zbraní. Harry doufal, že žádný z nich tu není kvůli tomu, o čem mluvil Draco.

Tady byl klid a to přidalo na Harryho pocitu úzkosti. Měl se tu setkat s rodinou Beauclerkových a dojednat podrobnosti sňatku. Sirius, po prostudování smlouvy, kterou zaslali Beauclerkovi, Harrymu vysvětlil, že neexistuje možnost, jak sňatek odvolat.

Pokud se chtěl vyhnout manželství s Aelflaed, musel by se o Harryho někdo bít v souboji. Nebo by Harry musel vyzvat otce Aelflaed, zvítězit a vzít si toho, kvůli němuž souboj vyvolal. Stejně tak to udělal jeho otec.

Harry ale nikoho takového neměl. Nemohl jen tak požádat jednoho z jeho přátel, aby si ho vzal. Sirius se mu svěřil, že by o něj bojoval a byl odhodlaný to i udělat. Harry mu to zakázal. Sirius byl jeho milovaný kmotr, součást jeho rodiny. Nechtěl mu stát v cestě v případě, že by si někoho našel.

I kdyby to jeho kmotr zkusil a vyzval Beauclerka na souboj, Harry by k tomu nedal svolení a tak by byla výzva neplatná.

Proto tu také byli ti kouzelníci čekající venku společně s reportéry. Doufali, že by jim dal Harry požehnání. Chtěli o něj bojovat. To nepřicházelo v úvahu.

Byl odhodlán tuhle situaci vyřešit rychle. Poznat se s Aelflaed, vzít si jí, mít s ní spoustu malých dětiček.

Ach, Merline, dej, ať jsem impotentní.

"Vítejte v Beauclerk manor." Hluboký hlas vytrhl Harryho z myšlenek.

"Mé jméno je Adalmund Beauclerk." Malý podsaditý muž v drahém rouchu se uklonil. Mávl ke své levici. "Toto je má žena Clover II. Annabel Beauclerková a má dcera Aelflaed Anna Beauclerková."

Obě jmenované se hluboce poklonily. Byly si velmi podobné. Dlouhé zlatavé vlasy, hluboké modré oči, vysoké vystouplé lícní kosti. Jejich pleť byla jako z porcelánu. Možná to nebude tak špatné, pomyslel si povzbudivě Harry.

Ne. Nebude.

Sirius vystoupil z jejich malé skupinky, uklonil se a začal s tradičním představováním.

"Jsme poctěni vaším pozváním. Mé jméno je Sirius Black III.," elegantně se uklonil. "Jsem kmotrem vašeho budoucího syna, Harry Jamese Pottera."

Harry vystoupil o krok, uklonil se a vrátil se zpět.

"Představuji vám také Rema Johna Lupina, blízkého rodinného přítele." Úklona.

"A Albuse Percivala Wulfrica Briana Brumbála. Uznávaného staršího, který se uvolil pomáhat nám, v tento radostný den, se všemi otázkami kouzelnického práva."

Brumbál jen zdvořile přikývl. Úsměv na tváři přesvědčivý. Oči smutné.

Tím byla tradiční představovací ceremonie u konce. Mohlo se přistoupit k pitvání soukromí dvou mladých lidí.

Adalmund je zavedl do uvítacího salónku. Všechno bylo až nevkusně přezdobené, tenhle dům viditelně zamrzl v období baroka.

Bylo to tak snobské.
Harry se usadil na kraj pohovky, zdvořile odmítl nabízený čaj. Skutečně teď nemohl nic vzít do úst. Ani ten oslnivý úsměv, kterým ho obdařila slečna Aelflaed nijak nepomohl uvolnit to dusivé všepohlcující napětí.

Harry ani nevnímal, kam se téma hovoru stočilo po výměně zdvořilostních frází. Chystají se ho okrást o svobodu, proč by se měl snažit spolupracovat.

Čas plynul pomalu, ač na tom nezáleželo. Harry měl tolik věcí na mysli, že by tu mohli sedět až do pozdní noci a on by se stále nedobral konce svých chmurných myšlenek.

"... že ano, Harry? Smím ti říkat Harry, že ano?" Adalmund se na něj s úsměvem otočil.

Ach, ano usmívej se, když se mě chystáš násilně spoutat se svou rodinou. Svou dceru vyměníš za slávu svého rodu. S láskou či bez ní, na tom ti nesejde.

"Ale jistě. Vzhledem k tomu, že brzy budeme jedna rodina, je příhodné mne takto oslovovat," zdvořile odvětil Harry, nestarajíc se, na co byl vlastně tázán.

Je to nemorální.

Sirius vzal do ruky dlouhý svitek, "Můžeme si ještě jednou projít smlouvu, pánové a ctěné dámy? Vaše dcera, Aelflaed, bude mít stejná práva a podmínky, jako můj kmotřenec. Jmění, statky, služebnictvo i postavení ve společnosti bude rozděleno spravedlivě, tudíž úměrně. Po uzavření manželství se po manželích nebude požadovat dědic. Oba budou moci míti milence, pokud se při vídání s dotyčnými osobami budou chovat diskrétně."

Nejenže nás urážíte tím, že nás nutíte do svazku bez lásky. Teď si dokonce máme najít někoho, s kým budeme jeden druhého podvádět? To není správné.

Nelidské.

"Jméno mého kmotřence se nezmění. Jméno slečny bude Aelflaed Anna Beauclerková Potterová."

Nechci to.

"Sňatek bude nezrušitelný."

Není to správné.

"Pokud všechny strany souhlasí, můžeme přistoupit k obřadu Spojení. Poté přijde na řadu rozhodnout datum a podrobnosti svatby."

"Za celou rodinu Beauclerkových souhlasím," ozval se Adalmund.

Harry s klidným hlasem pronesl ta slova: "Souhlasím."

Všichni vstali ze svých míst.

Takže tohle je ono?

Brumbál si stoupl doprostřed místnosti. "Harry, Aelflaed, předstupte."

Ani jsem nepoznal dotek jiné lidské bytosti a teď se mám ženit?

Oba oslovení si stoupli před Brumbála čelem k sobě. Harry nabídl svou ruku dívce a ta ji přijala. Starý kouzelník položil špičku hůlky na jejich spojené ruce.

"Aelflaed Anno Beauclerková, táži se tě, pojmeš Harryho Jamese Pottera za svého manžela? Přísahej."

Přísaháš, že neutečeš, předtím než dostanou příležitost ukrást nám naši svobodu?

"Já, Aelflaed Anna Beauclerková, pojmu Harryho Jamese Pottera za svého manžela. Tak přísahám."

Hlupačko.

"Harry Jamesi Pottere, táži se tě, pojmeš Aelflaed Annu Beauclerkovou za svou manželku? Přísahej."

A bude to mé slovo, které zpečetí můj ortel? Ano, bude. Oni to tak chtějí.

"Já, Harry James Potter." Otče proč? "Pojmu Aelflaed Annu Beauclerkovou." Proč se na mě díváš, jako bys mě skutečně chtěla za manžela? "Za svou manželku." Vím, že to je lež.

Nechceš mě tak moc jak já nechci tebe. Zajímá to vůbec někoho?

"Tak pří-"

"ZADRŽ!" ozval se výkřik.

Draco stál ve dveřích. Zadýchaný. Tváře zčervenalé. Zrak upřený na jednu jedinou osobu. Byl tady.


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | Web | 23. srpna 2012 v 22:14 | Reagovat

Uffff.. Spadl mi kámen ze srdce. Dráček se objevil! A určitě zachrání situaci i Harryho. Fandím mu. :D
Moc díky za skvělou kapitolu a moc se těším na pokračování. :)

2 Enari Enari | E-mail | Web | 23. srpna 2012 v 22:23 | Reagovat

Ivet: Možná situaci zachrání. Možná ne. Kdo ví.
Ale abych řekla pravdu... taky Dracovi fandím;)
Jsem ráda, že se ti povídka líbila. Děkuji za komentář ^_^

3 you-kNow-Who you-kNow-Who | 24. srpna 2012 v 6:16 | Reagovat

Ehe, zapomněla jsem okomentovat první část, tak se na mne nezlob. Vysondovala jsem od Kath o co jde a tak tu budu teď tak trochu oblejzat tvé stránky *tváří se nevinně* jelikož jsem Slashi přístupná a kromě HP/SS jsou i HP/DM moje dost oblébené takže... určitě jsem rozmazlená spoustou skvělých povídek, ale přijmu vše, co je na takhle dobré úrovni.
Každopádně k té kapitole...Určitě se mi líbí ten nápad. Kvalita rozhodně taky, nepíšeš ukvapeně a vypadá to, že máš hodně rozmyšlené /co-jak-kdy a kde/ což sice potom může třeba nutit trochu stagnovat myšlenky pro další děj, ale nejsi jediná, kdo to tak má (ukazuje na sebe), ale každopádně věřím, že to dotáhneš do konce a my se budeme těšit se skvělého yaoi (holka s Harrym - ble ble ble :D) Jinak si tě najdu! Pozor na mne :D
Raději už mizím než mě zavřou za spamování :-X

4 you-kNow-Who you-kNow-Who | 24. srpna 2012 v 6:18 | Reagovat

* ze skvělého yaoi

5 bacil bacil | 24. srpna 2012 v 9:22 | Reagovat

fíha to je opravdu zajímavá povídka. Už ten začátek stál za to,ale ten konec mně dostal. Jo Draco ví jak upoutat pozornost.
Moc se těším na pokračování :-)

6 Saskya Saskya | 24. srpna 2012 v 11:49 | Reagovat

už som sa zľakla, že sa Draco neobjaví :D veď preto :)
veľmi pekné :)

7 Enari Enari | E-mail | Web | 24. srpna 2012 v 13:58 | Reagovat

you-kNow-Who: Jak já jen miluji dlouhé komentáře:)
Jsem ráda, že se ti kapitola líbila a dokonce ji považuješ za kvalitní. To mne neskutečně těší.
Prozatím nevíme, jestli slečna Aelflaed bude provdána za Harryho. Možná ano. Možná ne. To se dozvíme v příští kapitolce.
Pravdou je, že mám teď trošku problémy s psaním soubojové scény, ale snad to nějak dopadne...
Musíme jen držet Harrymu a Dracovi palce;)
bacil: Draco má rád epické scény, jak se zdá XD
Saskya: Jakoby si Draco mohl nechat ujít šanci poprat se o Harryho XD

Všem děkuji za komentáře :)

8 Nade Nade | Web | 25. srpna 2012 v 9:36 | Reagovat

Tohle mě zaujalo, hodně. Mám ráda AU příběhy, protože nabízejí nové možnosti. Mám dotaz, vyskytuje se v téhle alternativě Voldemort? Harry je totiž evidentně sirotek... Vzhledem k tomu, že kamarádí se Zmijozely, tak tam Voldy asi není, ale jak potom zemřeli jeho rodiče?
Asi jsem otravná, ale zajímá mě to. Ale ještě mnohem víc mě zajímá, jak dopadne Dracova návštěva. Dá mu Harry svolení k souboji? (Určitě chce o Harryho bojovat, proč by tam jinak lezl.) Překvapuje mě, že tak rychle přistoupili ke sňatku. Já vím, že smlouva je smlouva, ale ještě ani nemá dokončenou školu, copak tam není nějaká věková hranice? Brumbál se do toho nějak moc hrne, aby je hned svázal.
Díky za pěknou povídku, těším se na pokračování. :D

9 Nade Nade | 25. srpna 2012 v 10:18 | Reagovat

Ještě dotaz ***no, já vím :D***
K čemu je dobrý ten sňatek, když nevyžaduje dědice a pokračovatele rodu? Jaký má smysl svázat dva lidi, když se po nich nechce dítě, věrnost, ani spojení majetků? Určitě budeš mít nějaké vysvětlení pro malou šťouralku? Sííím...

10 Enari Enari | E-mail | Web | 25. srpna 2012 v 15:26 | Reagovat

Nade: Jsem ráda, že se ti kapča líbila a děkuji za dlouhý a motivující komentář. Mám ráda lidi, kteří šťourají a vyžadují podrobnosti. Nutí mě to dívat se na povídku z mnoha různých pohledů a skutečně se zamyslet nad podrobnostmi.
K tvým otázkám - Voldemort se objeví v pozdějších kapitolách. To je více než dost spoilerů v tomto ohledu, takže víc ze mne nedostaneš:)
Co se týče svolení k souboji... Kdo ví. Třeba mu Harry dá svolení, protože chce mít na blízku svého nejlepšího přítele. Nebo mu nedá svolení, protože (jako správný nebelvír) mu nedovolí se pro něj obětovat. To ukáže až příští kapitola.
Asi bych měla zahrnout něco, jako dodatek k příští kapitole, kde vysvětlím vše ohledně smlouvy. Podívejme se na to takhle, kouzelnická smlouva se od mudlovské liší stejně, jako obyčejný mudlovský slib a Neporušitelný slib. Kouzelnická společnost má jednoduše takové smlouvy jištěné, zvlášť, když se jedná o tak závažnou věc, jako je sňatek čistokrevných. Otázkou je zdali se dá taková smlouva vůbec porušit (pokud ovšem nepočítáme tohle vměšování ala Draco). Možná by strana, která smlouvu porušila, byla nějakým způsobem potrestána nebo donucena svým závazkům dostát, čímž se myslí ovlivňování mysli ve stylu Imperia. To však nemůžeme vědět, protože k tomu přece v kapitolce nedošlo;)
V tomto případě Brumbál jednoduše MUSEL dodržovat smlouvu, tak jak tradice velí a především proto, že on sám neměl žádnou možnost, jak sňatku zabránit.
Co se věku týče (zase přemýšlím, že MUSÍM dopsat dodatek k další kapitole, protože tyhle otázky asi nemáš jen ty)... čarodějnický věk je velice ošemetná věc. Podívej se na Brumbála. Ten stařík je vitální a klidně se midlí s Voldemortem ve svém věku. Když naše Trio potkává poprvé profesora Lupina, je o něm smýšleno jako o mladém muži. Tato fakta o sobě říkají, že čarodějové nemají stejné pojetí věku, jako mudlové. Další věcí je, že ve středověku v některých částech světa (někde i teď) byly dívky v patnácti letech již považovány za dospělé a tudíž měly dovoleno se vdát. Někdy se dokonce vdávaly ve věku dvanácti let. Navíc uzavření manželství nemusí být v kouzelnické společnosti považováno za něco, co mohou podstoupit pouze dospělí lidé. Jak bylo naznačeno v této kapitole - sex mezi manželi není povinný. Proto by mohli uzavřít manželství i 'mladiství'. Více informací v příští kapitolce;)
Co se významu sňatku týče - vysvětlení mám. Rod Potterů je velice významný v kouzelnickém světě. Jak už bylo psáno, je to jeden z nejstarších čistokrevných rodů v kouzelnické společnosti a tak je velkou ctí pro každého kouzelníka i čarodějku být jeho součástí. Tím, že slečně Aelflaed bylo dovoleno být součástí tohoto rodu bylo už tak velkou poctou, že Potterovi necítili povinnost ji prokazovat takovou 'laskavost', jako například narození dědice. Potterovi by raději dostáli svým závazkům k Beauclerkovým bez toho, aby měli dědice. Sami by spíše přijali levobočka, pokud by se jednalo o potomka některého z významnějších rodin. Beauclerkovi nejsou nijak významným rodem na to nezapomínejme. Pro Beauclerkovi je to spíš otázka společenské prestiže než pokračování rodu a rozšíření majetku. Víc požadovat nemohou.

Ještě jednou děkuji za komentář. Velmi mne potěšil.

11 Nade Nade | Web | 25. srpna 2012 v 22:29 | Reagovat

[10]: Díky za to, že jsi se tak věnovala tomu mému šťourání. Odpověď byla více než vyčerpávající. Ne, že já bych byla vyčerpaná. :D
Nemusíš zacházet do detailů a rozhodně nechci, aby sis to sama spoilerovala. To by byla škoda a přišli bychom o momenty překvapení. :-)
Dík za vzkaz na blogu, akorát... Jutaki byla trochu překvapená, co se to děje. Jsme totiž na blogu dvě. :-D No ale, už ti tady někde brouzdá.
Měj se a ještě jednou - těším se na pokračování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama